ایرنا/ مدیر شبکه بهداشت و درمان سردشت گفت: 8000 کیلوگرم موادخوراکی غیرقابل‌مصرف و غیربهداشتی به ارزش یک میلیارد ریال در این شهرستان معدوم شد.

داود آتشی، مدیر شبکه بهداشت و درمان سردشت اظهار کرد: 8000 کیلوگرم موادخوراکی غیرقابل‌مصرف و غیربهداشتی به ارزش یک میلیارد ریال در این شهرستان معدوم شد.

وی افزود: در پی اجرای طرح تشدید نظارت بر مراکز تهیه و توزیع و فروش موادغذایی و اماکن عمومی بازرسان بهداشت محیط مقدار تقریبی 8 تن انواع موادغذایی و آرایشی غیرمجاز که کشف و ضبط شده بود، امروز با حضور نماینده دادستان و همکاری شهرداری معدوم شد.
وی ادامه داد: 7 تن از این مواد مربوط به مواد خوراکی و آشامیدنی و یک تن آن نیز مواد آرایشی قاچاق و غیر بهداشتی بود که در محل دفن زباله معدوم‌سازی شد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان سردشت اضافه کرد: این مقدار مواد غذایی به دلیل فقدان مشخصات ۹ گانه در صورت مصرف و استفاده می توانست سلامت شهروندان را با خطر مواجه سازد.
آتشی بیان کرد: در طول اجرای طرح تشدید نظارت بر مراکز تهیه و توزیع و فروش مواد غذایی ۱۰ کارشناس و بازرس بهداشت محیط در قالب 5 تیم بازرسی سیار با همکاری ادارات اصناف، صنعت و معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی و شهرداری بر این مراکز در ساعات مختلف شبانه روز نظارت داشتند.
وی از شهروندان و مسافران خواست در صورت مشاهده عرضه موادغذایی غیربهداشتی، از طریق تلفن مستقیم واحد سلامت محیط کار شهرستان سردشت یا سامانه تلفن رایگان ۱۹۰ اعلام کنند تا کارشناسان مربوطه در کوتاه‌ترین زمان بررسی های لازم را انجام دهند.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today