ایرنا/ رئیس اداره نظارت و پایش اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: با توجه به غلظت ریزگردها شرایط جوی در شهرستان‌های کنگان، عسلویه و دشتستان خطرناک است.

حسین یگانه، رئیس اداره نظارت و پایش اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با خطرناک خواندن کیفیت هوای کنگان، عسلویه و دشتستان، اظهار کرد: در زمان حاضر بر اساس داده های آماری ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا میزان غلظت ریزگردها در شهرستان‌ عسلویه ۶۵۰، کنگان ۸۰۰ و دشتستان ۸۵۰ میکروگرم بر مترمکعب گزارش شده است.
وی اظهار کرد: شاخص استاندارد جهانی کیفیت هوا ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب است براین اساس میزان غلظت ریزگردها در عسلویه 4 برابر و در کنگان و دشتستان 5 برابر استاندارد است.
یگانه با اشاره به کاهش میزان غلظت ریزگردها در سایر شهرستان‌های استان بوشهر ادامه داد: براساس داده‌های آماری ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا، با وجود اینکه میزان غلظت ریزگردها در استان بوشهر از دوشنبه شب آغاز و دیروز در بالاترین میزان خود قرار داشت؛ امروز روبه کاهش است.
وی گفت: با وجود اینکه روز گذشته غلظت ریزگردها در استان بوشهر منجر به تعطیلی اداره ها، مدارس و دانشگاه‌ها شد اما از ساعت ۲۱ شب گذشته روند کاهشی غلظت ریزگردها در این استان آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
رئیس اداره نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر افزود: براین اساس میزان غلظت ریزگردها در شهرستان دیلم، گناوه و بوشهر به ترتیب ۲۵۰، ۳۵۰ و ۳۸۰ میکروگرم بر مترمکعب گزارش شده است.
به گفته یگانه میزان گرد و غبار در شهرهای یاد شده در حدود ۲ برابر استاندارد گزارش شده و پیش بینی می شود به مرور تا ظهر امروز غلظت زیرگردها کاهش و شرایط جوی بهتر شود.
وی تاکید کرد: براساس میزان غلظت ریزگردها شرایط جوی درشهرهای گناوه، دیلم، بوشهر ناسالم برای گروه‌های حساس اعلام شده است و توصیه می شود کودکان، سالمندان و حتی افراد میانسال کمتر در معرض آلودگی قرار گیرند.
گفتنی است اداره کل هواشناسی استان بوشهر از اوایل دوشنبه‌شب تا روز چهارشنبه نسبت به ورود و نفوذ گرد و غبار فرامنطقه‌ای و کاهش دید افقی در این استان هشدار سطح نارنجی(اقدام ضروری) اعلام کرده بود و زمان ماندگاری این پدیده که بیشتر نقاط استان را تحت تاثیر قرار می دهد تاپایان روز چهارشنبه اعلام شده است.
۲۷ اردیبهشت ماه نیز استان بوشهر به دلیل غلظت گرد و غبار تعطیل شده بود.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar