ایرنا/ رئیس پلیس راه مازندران وضعیت ترافیک خودرو در مسیر جنوب به شمال جاده کندوان در محدوده شهرستانک و حدفاصل سه راهی دیزین تا سیاه بیشه را در زمان حاضر سنگین اعلام کرد.

سرهنگ یدالله جهان تاب، رئیس پلیس راه مازندران با اشاره به این که محورهای شمالی فاقد هرگونه مداخلات جوی است، اظهار کرد: ترافیک خودرو در مسیر جنوب به شمال جاده فیروزکوه در محدوده گیلاوند از توابع حوزه استحفاظی این استان نیز نیمه سنگین گزارش شده است.
وی وضعیت تردد خودرو در آزادراه تهران شمال و همچنین در جاده هراز را عادی و روان توصیف کرد و با بیان اینکه مرکز کنترل ترافیک پلیس راه مازندران با شماره ۲۱۸۲۴۴۳۴ و ۲۱۸۲۴۴۲۰ با پیش شماره ۰۱۱ به طور شبانه روز آماده پاسخگویی در خصوص وضعیت راه‌های استان است، از رانندگان وسایل نقلیه خواست ضمن رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و رعایت فاصله طولی، با صبر و حوصله رانندگی و از سرعت و سبقت غیرمجاز خودداری کنند.
مازندران ۱۰ هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که بیش از سه هزار کیلومتر از آن محورهای مواصلاتی کوهستانی است.
پیش از این مرکز مدیریت راه‌های کشور، محدودیت‌های ترافیکی ویژه تعطیلات آخر هفته در جاده‌های ارتباطی مازندران را اعلام کرده بود  که طبق آن تردد موتور سیکلت به استثنای موتورسیکلت های امدادی و انتظامی از ساعت ۱۲ ظهر دیروز چهارشنبه از محورهای کرج، چالوس، هراز و فیروزکوه ممنوع شد و این ممنوعیت تا روز شنبه چهارم تیر ادامه دارد.
طبق اعلام این مرکز، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ تا ۲۴ روز جمعه سوم تیرماه جاری از کرج و ابتدای آزادراه تهران  شمال به سمت مرزن آباد ممنوع است و در صورت اعلام ماموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۸ تا ۲۴ همان روز از مرزن آباد به سمت کرج و تهران به صورت یکطرفه خواهد بود.
همچنین تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج  چالوس و بالعکس کماکان ممنوع است. 
در محور هراز هم تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ تا ۲۲ روز جمعه مورخ سوم تیرماه جاری از رودهن به سمت آمل ممنوع است و در صورت اعلام مأمورین پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ۲۲  همان روز از آب اسک به سمت رودهن در محدوده مشاء به صورت یکطرفه خواهد بود.
تردد کلیه تریلرها از این محور کماکان ممنوع و تردد کامیون ها و کامیونت ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز چهارشنبه یکم تیرماه و همچنین از ساعت ۶ تا ۲۴ روزهای پنجشنبه و جمعه دوم و سوم ماه جاری ممنوع است.

آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today