ایرنا/ رییس انجمن سینمای جوانان چهارمحال‌وبختیاری با بیان اینکه سومین هفته فیلم و عکس این استان از عصر جمعه با نمایش فیلمی از فریدون نجفی هنرمند فیلم‌ساز استان، کار خود را آغاز کرد، گفت: در این رویداد فرهنگی، فیلم‌های برترین فیلم‌سازان استانی و مجموعه‌ای از فیلم‌های منتخب کشوری به نمایش گذاشته می‌شود.

ناصر قائدی، رییس انجمن سینمای جوانان چهارمحال‌وبختیاری اظهار کرد: این رویداد فرهنگی که تا ۱۴ تیر در سالن غدیر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود و هر روز از آن به نام یکی از فیلم‌سازان مطرح و فعال استان نام‌گذاری شده است.
وی از فریدون نجفی، آرمان قلی‌پور، جعفر نجفی، مرجان خسروی و شهرام ابراهیمی به عنوان پنج هنرمند فیلم‌ساز فعال استان و دارنده افتخارات ملی و بین‌المللی در عرصه سینما و به ویژه فیلم مستند نام برد و تصریح کرد: در مدت برگزاری هفته فیلم و عکس چهارمحال و بختیاری، فیلم‌های «بچه گرگ‌های دره سیب»، «فرزندان خونیار»، «آن سوی حصار»، «چهره‌پرداز»، «آشو»، «برف»، «وادیار»، «رویای یک اسب» و «خانه ماهرخ» ساخته این هنرمندان به روی پرده نمایش می‌رود.
قائدی یادآور شد: علاوه بر نمایش فیلم‌های پنج فیلم‌ساز برتر استانی، مجموعه‌ای از فیلم‌های کوتاه منتخب کشور نیز به صورت روزانه و همراه با نشست‌های نقد و بررسی، برای علاقه‌مندان به نمایش گذاشته خواهد شد.
وی به برپایی کارگاه‌های آموزشی در هفته فیلم و عکس چهارمحال و بختیاری با محوریت فیلم کوتاه نیز اشاره کرد و درباره عناوین و موضوعات آن‌ها اظهار داشت: نمونه‌های کارگردانی، روش‌های فیلم‌برداری، نشانه و معنا و نوآوری و خلاقیت و همچنین چگونه فیلم کوتاه ارزان و باکیفیت بسازیم، عناوین این کارگاه‌ها را تشکیل می‌دهد.
رییس انجمن سینمای جوانان چهارمحال و بختیاری، تجلیل از هنرمندان عکاس و فیلم‌ساز استان و دیدار و گفت‌وگوی آنان با محمد خزاعی رییس سازمان سینمایی کشور را پایان بخش هفته سوم فیلم و عکس چهارمحال و بختیاری دانست.
چهره‌های موفق فیلم‌سازی چهارمحال و بختیاری در سال‌های اخیر توانسته‌اند با خلق آثار متعدد، جوایزی مختلفی را در جشنواره‌های همچون سینما حقیقت، کودک و نوجوان اصفهان و ایدفا و دیگر جشنواره‌های بین‌المللی به دست آورند.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday