ایرنا/ تصاویر و فیلم‌های فضای مجازی به تازگی از وجود چندین حلقه مار سمی در نقاطی از سواحل شهر چالوس و نوشهر را نشان می‌دهد که مسئولان ذیربط سیل اخیر را عامل انتقال این موجودات خزنده به این منطقه می‌دانند.

طبق گزارش‌ها این موجودات خزنده و خطرناک در نقاط ساحلی دوجمان، هچیرود، امامرود، رادیو دریا در چالوس و پل ماشلک، سیترا و خیرود مشاهده شده است.
سیل خانمان برانداز بامداد جمعه هفتم مردادماه جاری بر اثر بارندگی رگباری و طغیانی شدن رودخانه‌ها به ویژه رودخانه چالوس در نقاط بالادست مناطق کوهستانی بخش مرزن‌آباد چالوس رخ داد. 
طبق مشاهدات عینی، حجم آب و شدت طغیانی شدن رودخانه ها به حدی بود که علاوه بر گل، لای، تخته سنگ‌های چند تنی همچنان تعداد زیادی از تنه و شاخ و برگ درختان شکسته با همراه خود به مناطق پایین دست آورد به طوری که این حادثه علاوه بر گل و لای کردن دریای خزر محدوده ساحلی این منطقه را مملو از حجم انبوهی تنه درختان و سایر آورده های ناشی از سیل کرد.
حجت کیمیایی راد، نماینده هیئت نجات غریق غرب مازندران اظهار کرد: براساس گزارش ناجیان غریق در چالوس و نوشهر و گردشگران شاهد هجوم مارهای سمی در سواحل شهرستان های چالوس و نوشهر بعد از سیل اخیر در بخش مرزن آباد چالوس هستیم.
کیمیایی راد ادامه داد: با هوشیاری ناجیان و مسافران تاکنون موردی از مارگزیدگی در این دو شهرستان گزارش نشده است.
وی از مردم خواست برای جلوگیری از خطرات ناشی از مارگزیدگی از شنا کردن در سواحل چالوس و نوشهر و رودخانه‌ها خودداری کنند.
حمید شهیدی، رئیس هیئت نجات غریق چالوس نیز گفت: در نقاط مختلف ساحلی این شهرستان از جمله امامرود، هچیرود، دوجمان و رادیو دریا از سوی عده ای از مردم بومی و مسافران از وجود مارهای سمی گزارش شده است.
شهیدی افزود: یک مورد هم مارگزیدگی مشکوک به فردی که تبعه افغان بود در یکی از نقاط ساحلی اطلاع داده شد.
وی با بیان اینکه این مسائل به جمعیت هلال احمر و شبکه بهداشت شهرستان هم گزارش شد، گفت: هم اکنون به خاطر ایام تاسوعا و عاشورای حسینی سواحل تعطیل است اما به مسافران دریا دوست توصیه می شود طی این مدت از شنا کردن در آب های ساحلی این منطقه دوری کنند.

آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today