صدا و سیما/ نرخ پارکینگ کلانشهر اصفهان برای خودروهای شخصی دو برابر افزایش یافته است.

مجید عموچی، رئیس اداره هماهنگی امور مناطق و سازمان‌های معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری با بیان اینکه شهرداری ۴۳ پارکینگ با ظرفیت ۹۵۰۰ دستگاه خودرو در کلانشهر اصفهان دارد بیان کرد: از این تعداد پارکینگ، ۱۷ پارکینگ روباز و مابقی مسقف و طبقاتی هستند.
عموچی با اشاره به اینکه نرخ قبلی برای خودرو‌های شخصی در پارکینگ‌های مسقف، در ساعت اول ورود هزار و ۲۰۰ تومان و از ساعت دوم به بعد، هر ساعت ۸۰۰ تومان بود افزود: با تصویب افزایش دو برابری، این نرخ برای ساعت اول ورود دو هزار و ۴۰۰ تومان و ساعت دوم به بعد هر ساعت هزار و ۶۰۰ تومان تعیین شد، اما هنوز ابلاغ نشده است.
وی گفت: نظارت بر پارکینگ‌های بخش خصوصی با اتحادیه است و اتحادیه نرخ دو هزار و ۵۰۰ تومان را برای پارکینگ‌های خصوصی در اتاق اصناف مصوب کرده که این قیمت به نرخ ۲۴۰۰ تومانی شهرداری بسیار نزدیک است.
عموچی مجموع هزینه پارکینگ‌های شهرداری اصفهان در سال گذشته را بیش از چهار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: بعضی پارکینگ‌ها همچون ۲۵ آبان، باغ پرندگان، شیخ بهایی، جلفا، اردیبهشت، چمران و پشت مطبخ «زیان‌ده» بوده اما پارکینگ‌های حکیم، طالقانی، کرمانی و هشت‌بهشت درآمدی بیشتر از هزینه‌ها داشته است.
وی گفت: شهروندان می‌توانند مشکلات خود را از طریق تماس با شماره تلفن ۸_۳۵۵۴۴۱۱۲ مطرح و دستگاه‌ها و نهاد‌های مسئول نیز برای پاسخگویی به شهروندان از همین طریق اقدام کنند.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today