نماد آخرین خبر

جذب بیش از ۶۵ میلیارد تومان اعتبار شهرک‌سازی در استان مرکزی

منبع
ايسنا
بروزرسانی
جذب بیش از ۶۵ میلیارد تومان اعتبار شهرک‌سازی در استان مرکزی

ایسنا/ مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی گفت: مبلغ جذب شده برای شهرک‌سازی تا ۲۲ مرداد سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۳۶ میلیارد تومان بوده که امسال در مدت مشابه، به ۶۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان رسیده است.

علیرضا حیدری تفرشی، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی با اشاره به بهره برداری از ۱۱ طرح با اعتبار ۷۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در شرکت شهرک های صنعتی استان در هفته دولت، اظهار کرد: اجرای شبکه توزیع آب و آبیاری فضای سبز شهرک صنعتی ساوه به طول ۱۷ کیلومتر، احداث ۸ واحد کارگاهی شهرک صنعتی ساوه، احداث ساختمان آتش نشانی شهرک صنعتی ساوه به متراژ ۳۳۰ مترمربع، احداث ۲ واحد کارگاهی شهرک صنعتی غرق آباد، زیرسازی و حدول گذاری ناحیه صنعتی پرندک به طول ۸ کیلومتر و زیرسازی و آسفالت و جدول گذاری شهرک صنعتی مامونیه به طول ۸ کیلومتر از پروژه های شاخص جهت افتتاح در هفته دولت است.
وی گازرسانی به لوله های کارگاهی شهرک صنعتی ایبک آباد به طول ۳ کیلومتر، احداث ۴ واحد کارگاهی شهرک صنعتی محلات و احداث ۴ واحد کارگاهی در شهرک صنعتی دلیجان و همچنین احداث شبکه برق ۲۰ کیلوولت شهرک صنعتی دلیجان به طول ۳ کیلومتر را از دیگر پروژه ها دانست.
وی با اشاره به عملکرد این شرکت در دولت سیزدهم، تعداد قراردادهای منعقد شده در یکسال اخیر را ۱۳ مورد عنوان کرد و گفت: ۱۰۲ هکتار اراضی واگذار شده و ۱۴۰ واحد صنعتی به متراژ ۵۹ هکتار با سرمایه گذاری ۲ میلیارد و ۷۳۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و اشتغال ۳ هزار و ۱۸۸ نفر به بهره برداری رسیده است.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی هزینه کرد در حوزه شهرک سازی را یکی از اقدامات در سال ۱۴۰۰ دانست و مصوب هزینه کرد در این رابطه را ۲۱۲ میلیارد و ۷۴۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا ۱۲ مرداد همان سال عنوان کرد و ادامه داد: این هزینه کرد در مدت مشابه امسال با ۸۱ درصد رشد به ۳۶۷ میلیارد و ۲۰۵ میلیون و ۸۰۰ تومان رسیده است.
حیدری تفرشی بیان کرد: مبلغ جذب شده شهرک‌سازی تا ۲۲ مرداد سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۳۶ میلیارد تومان و در مدت مشابه امسال ۶۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بوده و پیش بینی جذب بودجه به منظور شهرک سازی در سال جاری ۴۵۰ میلیارد تومان برآورد شده است.
وی با اشاره به اینکه در سال جاری ۳۱ جلسه کمیسیون معاملات به ارزش ۱۴۵ میلیارد و ۲۹۶ میلیون تومان برگزار شده افزود: همچنین در این سال ۴۰ مناقصه و استعلام منجر به عقد قرارداد به ارزش ۹۰ میلیارد و ۸۳۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نیز برگزار شده است و این در حالیست که سال گذشته این مناقصات ۱۸ مورد بوده است.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی تصریح کرد: در راستای پیمان‌سپاری، ۱۳۵ برنامه به مبلغ ۴۷۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اجرا شده است، همچنین در حوزه تامین برق نیز در مجموع در سطح شهرک های صنعتی استان ۱۳۵ مگاولت آمپر به مبلغ پیشنهادی ۲۴۲ میلیارد تومان در حال اجرا است.
حیدری تفرشی افزود: احداث مدل دوم شهرک صنعتی مامونیه، سیستم استحصال پساب جهت ابیاری فضای سبز شهرک صنعتی زاویه، سیستم استحصال پساب جهت آبیاری فضای سبز شهرک صنعتی محلات، تهیه مصالح و نصب و اجرای مخزن ذخیره پساب ۵۰۰ مترمکعبی لاینری پیش ساخته شهرک صنعتی خیرآباد و مسیریابی و طراحی خط انتقال پساب از تصفیه خانه شهر اراک به شهرک صنعتی ایبک آباد از برنامه های شرکت شهرک های صنعتی استان در حوزه ساخت تصفیه خانه برای استفاده از پساب است که ۳۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برآورد هزینه این طرح هاست.
وی بیان کرد: همچنین در مامونیه، زاویه، پرندک و خنجین و تفرش نیز ساخت ۲۶ سوله کارگاهی با اعتبار ۴۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در حال ساخت است و احداث هزار انبار در سطح شهرک ها و نواحی صنعتی استان نیز طراحی شده است.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی تعداد مجوز صادر شده احداث بنا در سال جاری را ۷۹ مورد و گواهی پایان کار صادر شده را ۲۱ مورد عنوان کرد.

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today