نماد آخرین خبر

افتتاح نخستین بند لاستیکی خراسان شمالی در مانه‌وسملقان

منبع
ايسنا
بروزرسانی
افتتاح نخستین بند لاستیکی خراسان شمالی در مانه‌وسملقان

ایسنا/ نخستین بند لاستیکی استان خراسان شمالی پیش از ظهر امروز با حضور استاندار خراسان شمالی و جمعی از مسئولان در شهرستان مانه و سملقان افتتاح شد.

این پروژه که بین روستاهای کوشکی ترکمن و کوشکی راجی واقع شده است، ۳۹ متر طول و ۳ متر ارتفاع دارد.ایستگاه پمپاژ این پروژه ۷۱۶ لیتر بر ثانیه ظرفیت دارد و یک هزار هکتار از اراضی را تحت پوشش خود قرار می‌دهند.
محمدرضا حسین نژاد، استاندار خراسان شمالی در آیین افتتاح این سد لاستیکی، اظهار کرد: این پروژه سبب شده تا راه عبوری بین دو روستا در هنگام سیلاب مسدود نشود و تردد ساکنین برقرار باشد؛ همچنین از ظرفیت آب‌های سطحی و سیلاب ها در این منطقه نیز برای زمین های اطراف استفاده شود.
سید عقیل مرتضوی، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی نیز در این آیین گفت: ویژگی بند لاستیکی این است که سیلاب می تواند بدون ایجاد خسارت از لاستیک ها عبور کند و به خوبی مدیریت شود.
وی بیان کرد: از آنجایی که منابع آبی این منطقه مناسب نیست و منابع آبی آن نیازمند متمرکز شدن داشت، ضرورت احداث بند لاستیکی احساس شد.
مرتضوی عنوان کرد: این پروژه یکی از قدیمی‌ترین پروژه های استان است که ۱۰ سال پیش کلنگ آن بر زمین خورد اما به خاطر کمبود اعتبارات و تخصیص های اندک تاکنون به بهره‌برداری نرسیده بود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی افزود: خوشبختانه بنیاد علوی نیز برای احداث این پروژه پای کارآمد و با اعتبار نقدی سبب بهره مندی مردم از مزایای آن شد.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today