نماد آخرین خبر

کشف ۲۲ قلم شیء تاریخی مربوط به هزاره اول میلاد در ابهر

منبع
ايرنا
بروزرسانی
کشف ۲۲ قلم شیء تاریخی مربوط به هزاره اول میلاد در ابهر

ایرنا/ فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان گفت: با همکاری یگان حفاظت میراث‌فرهنگی شهرستان ابهر و نیروی انتظامی شهر صائین قلعه، ۲۲ قلم شی تاریخی مربوط به هزاره اول میلاد و میانه اسلامی کشف و ضبط شد.

حسینعلی فضلی، فرمانده یگان حفاظت اداره‌ها میراث‌فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی زنجان اظهار کرد: این اشیاء در حین در بازرسی از خودرو، توسط عوامل نیروی انتظامی شهر صائین قلعه کشف و ضبط‌ شده که شامل هفت عدد سکه مسی،۱۰ عدد سکه نیکل، ۲ عدد سکه برنجی و سه عدد ظروف سفالی است.
وی اظهار داشت: عزم جدی برای حفاظت از اشیاء تاریخی و مبارزه با قاچاق آثار باستانی به‌عنوان بخشی از سند هویت ملی کشور و استان زنجان در تمامی حوزه‌های مختلف وجود دارد.
به گفته فضلی، در این ارتباط یک نفر با هویت معلوم دستگیر شد و پرونده به‌منظور سیر مراحل قانونی به مراجع ذی‌صلاح قضایی تحویل داده شد.
فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان خاطرنشان کرد: عموم مردم می توانند از طریق سامانه ۰۹۶۶۲ حفاری‌های غیرمجاز، تخریب میراث‌فرهنگی و یا تعرض به آثار تاریخی را به کارشناسان سازمان میراث‌فرهنگی اطلاع دهند.
پیش از این نیز، سه ظروف سفالی تاریخی با قدمت هزاره اول قبل از میلاد در حین پایش نیروهای یگان حفاظت در روستای انذر شهرستان طارم کشف شده بود.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today