ایرنا/ بارش شدید باران در رامسر غربی ترین شهرستان استان مازندران موجب آبگرفتگی برخی معابر و خیابان های این شهر شده و مشکلاتی را برای رفت و آمد و عبور و مرور مردم بوجود آورد.

بارش باران پاییزی که از شنبه شب در رامسر و شهرستان های غرب مازندران شروع شده و همچنان امروز یکشنبه ادامه دارد، موجب آبگرفتگی معابر و برخی خیابان‌های این شهر گردشگری شده و برای تردد شهروندان و خودروها مشکلاتی را ایجاد کرده است.
سامانه بارشی تا فردا در این شهرستان و مناطق غربی مازندران فعال خواهد بود.
برخی از خیابان های شهر رامسر مملو از آب باران هست و عوامل امدادی و شهرداری نیز در حال هدایت آب های سطحی به کانالهای و آبراه های منطقه هستند.
به گفته مسوولان ذیربط این شهرستان اگر چه شدت بارندگی در حال افزایش است اما تاکنون خسارتی در پی نداشته است.
هواشناسی مازندران با اشاره به نفوذ سامانه بارشی به این استان از اواخر وقت روز یکشنبه نسبت به آبگرفتگی معابر عمومی در مناطق مختلف هشدار داد.
اداره کل هواشناسی مازندران با اعلام هشدار سطح نارنجی، پیش‌بینی کرد که با نفوذ این سامانه بارشی که از اواخر وقت روز یکشنبه تا اواخر وقت روز دوشنبه فعال خواهد بود با وزش باد نسبت شدید، رگبار باران، کاهش محسوس دما، پدیده مه‌گرفتگی و با احتمال وقوع رعد و برق همراه است.
هواشناسی، منطقه اثر این سامانه را بویژه در مناطق غربی مازندران اعلام کرد و هشدار داد که این سامانه بارشی علاوه بر افزایش ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، آبگرفتگی معابر عمومی و ریزش سنگ و کاهش دید، باعث اختلال در تردد جاده‌ها و محورهای کوهستانی می‌شود.
هواشناسی مازندران همچنین بر لزوم رعایت جوانب احتیاط شهروندان در هنگام تردد جاده‌ای، توقف نکردن در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل و سایر اقدامات پیشگیرانه تاکید کرد و از کوهنوردان خواست با توجه به شرایط ناپایدار جوی، از صعود به ارتفاعات خودداری کنند. 
شهرستان ۹۰ هزار نفری رامسر سالانه پذیرای میلیون مسافر و گردشگر داخلی و خارجی است.

آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today