باشگاه خبرنگاران/ رئیس سازمان صمت مازندران از پلمب واحدهای صنفی به دلیل نقض دستورالعمل‌های کرونایی خبر داد.

مجید فانی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران ابراز کرد: ۱۴ واحد صنفی استان در چند روز گذشته به دلیل نقض دستورالعمل‌هایی کرونایی پلمب و پروانه کسب و کار ۲ واحد صنفی هم به دلیل تکرار تخلفات بهداشتی تا اطلاع بعدی باطل است.
او افزود: در دوره جدید بازرسی‌های کرونایی هیچ‌گونه تذکر کتبی و جریمه نقدی وجود ندارد و واحد‌های صنفی متخلف و نقض کننده دستورالعمل‌های بهداشتی بدون هیچ قید و شرطی پلمپ می‌شود.
فانی گفت: ۵۲۵ نفر در مازندران در قالب کارکنان سازمان صنعت، معدن و تجارت وظیفه نظارت بر واحد‌های صنفی مازندران باهدف رصد رعایت دستورالعمل‌های کرونایی و بهداشتی را برعهده دارند.
او افزود: استفاده نکردن کارکنان واحد‌های صنفی از ماسک، رعایت نشدن فاصله‌گذاری اجتماعی در فروشگاه‌ها، پذیرش مشتری در برخی از فروشگاه‌های مواد غذایی و رستوران فراتر از سقف در نظر گرفته شده از جمله تخلفات کرونایی اصناف مازندران است.
فانی با بیان این‌که ۱۶۵ واحد صنفی در مازندران به دلیل نقض دستورالعمل‌های کرونایی در ۲ ماه گذشته پلمپ شده ان، گفت: دوره مُهر و موم واحد‌های صنفی متخلف ۱۵ تا ۲۰ روز است و در این مدت صاحبان فروشگاه باید نسبت به رفع ایرادات بهداشتی اقدام کنند در غیر این صورت مدت زمان تعطیل بودن واحد صنفی آنان تمدید خواهد شد.
او با اشاره به افزایش تماس‌های مردمی با تلفن گویای ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در ارتباط با نقض دستورالعمل‌های بهداشتی در واحد‌های صنفی، گفت: یک هزار و ۲۶ پیام مردمی در یک ماه گذشته در این ارتباط در بخش بازرسی سازمان صمت ثبت شد.

آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today