فارس/ مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از صادرات بیش از 1600 تن محصولات شیلاتی از استان خبر داد.

قاسم جعفروند، مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی اظهار کرد: در سال گذشته میزان یک هزار و ۶۲۹ تن انواع آبزیان زنده خوراکی و شاه میگو، میگو و خوراک ماهی  از مرزهای استان آذربایجان شرقی به کشورهای همسایه صادر شده است.
وی افزود: عمده صادرات انجام شده در سال ۱۴۰۰ به میزان بیش از ۲۳۰ تن ماهی خوراکی قزل آلا و به میزان بیش از ۱۳۰۰ تن خوراک ماهی اختصاص یافته است.
مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی اضافه کرد: همچنین بیش از ۱۵ تن شاه میگو ، ۹ هزار قطعه انواع ماهیان زینتی، ۳۵۰۰ کیلوگرم تخم ماهی خوراکی  و بیش از ۳ تن میگوی منجمد از مرزهای استان به کشورهای همسایه صادر شده است.
جعفروند گفت: مقایسه میزان صادرات آبزیان از استان در سالهای گذشته، نشانگر روند افزایشی صادرات محصولات شیلاتی است فلذا پیش بینی می شود میزان صادرات سال جاری نیز به میزان قابل توجهی نسبت به سال قبل افزایش داشته باشد.
مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان اظهار کرد: امیدواریم با رعایت اصول و استانداردهای صادرات کالا و سیاست های حمایتی از صادرکنندگان، روند افزایش صادرات محصولات شیلاتی در سالهای آتی  نیز ادامه داشته و شاهد رونق تولید و  ارزآوری بیشتری به کشور باشیم.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today