ایرنا/ مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان شرقی گفت: تعداد پروازهای فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته چهار درصد افزایش یافته است.

رامین آذری، مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان شرقی اظهار کرد: در این مدت 5 هزار و ۲۸ پرواز از این فرودگاه انجام شده در حالی که در مدت مشابه سال گذشته تعداد پروازهای انجام شده 4 هزار و ۸۴۷ پرواز بود.
وی با بیان اینکه تا شهریورماه سال جاری ۶۳۱ هزار و ۵۶۳ مسافر از طریق فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز جابه‌جا شده اند، افزود: جابه‌جایی مسافران از این فرودگاه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد رشد یافته است به طوری که در مدت مشابه سال گذشته ۴۵۲ هزار و ۴۵۱ مسافر از طریق این فرودگاه جابه‌جا شده بودند.
مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان شرقی گفت: در این مدت بیش از ۶ هزار و ۳۱۵ تن بار از طریق این فرودگاه جابه‌جا شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۵۰ درصد رشد یافته است.
آذری ادامه داد: امسال چراغ های SFLS  به منظور ارتقای سیستم روشنایی CAT۲ باند ۳۰R فرودگاه تبریز نصب شده اند که از آن برای تسهیل دید خلبان در هنگام شب و یا شرایط دید نامناسب استفاده می شود که با حالت فلش زن مشخص کننده خط وسط باند است.
هم اکنون از ۲۰ شرکت هواپیمایی فعال در کشور، ۱۷ ایرلاین پروازهای خود را به صورت برنامه ای یا فوق العاده از فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز انجام می دهند.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today