شهرآرا آنلاین/ رئیس اتحادیه صنف طلا، نقره و جواهر مشهد گفت: دیروز بعد از اعلام آزادسازی دلار‌های ایران، قیمت دلار در بازار آزاد کاهش یافت، همین مسئله سبب شد که قیمت سکه و طلا نیز در بازار مشهد کاهش بیابد.

یوسف تقی زادگان، رئیس اتحادیه صنف طلا، نقره و جواهر مشهد اظهار کرد: دلار مشهد اولین روز هفته را با افزایش ۴.۳ درصدی در مرز کانال ۳۳ هزار تومانی سپری کرده بود. به دنبال افزایش قیمت دلار، روز شنبه قیمت طلا نیز به یک  میلیون  و ۴۰۰ هزار تومان رسید و سکه مرز ۱۵ میلیون تومان را رد کرد و به ۱۵ میلیون  و ۴۵۰ هزار تومان رسید، با این حال انتشار خبری درباره آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران سبب شد دیروز شرایط بازار طلا و دلار تغییر کند.
وی ادامه داد: دیروز بعد از اعلام آزادسازی دلار‌های ایران، قیمت دلار در بازار آزاد کاهش یافت، به طوری  که دلار در این بازار دوباره وارد کانال ۳۲ هزار تومانی شد. همین مسئله سبب شد که قیمت سکه و طلا نیز در بازار مشهد کاهش یابد.
تقی زادگان افزود: دیروز قیمت هر سکه بهار آزادی ۱۵ میلیون  و ۱۵۰ هزار، نیم سکه بهار آزادی ۸ میلیون تومان و ربع سکه بهار آزادی، ۵ میلیون  و ۱۰۰ هزار تومان بود.
رئیس اتحادیه صنف طلا، نقره و جواهر مشهد ادامه داد: اکنون بازار طلا و سکه در ابهام به سر می‌برد که سبب شده است میزان معاملات سکه و طلا به شدت کاهش بیابد، به عنوان نمونه در روز شنبه فقط قیمت هر گرم سکه ۶۳ هزار تومان نوسان داشته است. همین مسئله سبب شده است مردم در خرید طلا و سکه احتیاط کنند.
وی با اشاره به اینکه تقاضایی در بازار برای خرید طلا و سکه ایجاد نشده است، بیان کرد: هر چند قیمت‌ها در بازار افزایش یافت، معاملات نشان می‌دهد که تقاضای چشم‌گیری برای خرید طلا و سکه نداریم و این طور نیست که بگوییم مردم خریدار شده اند.
تقی زادگان تصریح کرد: آینده قیمت طلا و سکه بستگی به مذاکرات هسته‌ای دارد. اگر مذاکرات در ماه‌های آینده به نتیجه برسد، قیمت‌ها دست کم برای چند ماه ریزش شدید خواهد داشت. اما اگر مذاکرات به نتیجه نرسد، احتمال افزایش قیمت سکه و طلا در ماه‌های آینده وجود دارد.

آخرین خبر خراسان رضوی در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/khorasan_today
آخرین خبر خراسان رضوی در تلگرام :
https://t.me/Toos_today