صدا و سیما/ رئیس کل دادگستری گلستان از شناسایی اعضای باندی خبر داد که با ادعای نفوذ در مراجع قضایی کشور، از افراد کلاهبرداری می‌کردند.

حیدر آسیابی، رئیس کل دادگستری گلستان بیان کرد: اعضای این باند با پرسه در محوطه دادگستری‌های استان، طرفین پرونده‌های مهم را از طریق رابطانی که در استان‌ها داشتند، شناسایی و اعتماد آنان را جلب می‌کردند و سپس با این ادعا که، در دستگاه قضایی و سایر نهاد‌های حاکمیتی نفوذ دارند و می‌توانند رای پرونده را در مراجع قضایی تغییر دهند از افراد پول می‌گرفتند.
آسیابی افزود: اعضای اصلی این باند که ۶ نفر هستند، فقط در یک پرونده، درخواست ۲ میلیارد تومان کرده بودند.
او گفت: این افراد زمانی شناسایی شدند که کارشناسان حفاظت و اطلاعات دادگستری استان به پرسه‌های یک نفر در محوطه دادگستری شهرستان بندر ترکمن مشکوک شدند و در بررسی‌ها مشخص شد این فرد از اعضای باند سازمان یافته‌ای است که دامنه فعالیت‌های آنان در استان‌های گلستان و مازندران، گسترده است.
حیدر آسیابی ادامه داد: با رصد اطلاعاتی کارشناسان حفاظت و اطلاعات دادگستری استان، دو نفر از اعضای این باند پس از دریافت ۷۰۰ میلیون تومان پیش پرداخت برای یک پرونده، دستگیر شدند.
حیدر آسیابی با بیان این که رد پای این افراد در چند پرونده دیگر هم شناسایی شده است افزود: تحقیقات ادامه دارد و ۴ عضو اصلی دیگر این باند هم شناسایی شده و تحت تعقیب هستند.
آسیابی گفت: این مدعیان نفوذ در دستگاه قضایی، پس ازدریافت پول از افراد، فرار می‌کردند و اصحاب پرونده زمانی می‌فهمیدند سرشان کلاه رفته است که، نه تنها تغییری در روند پرونده ایجاد نشده است بلکه پولشان را نیز از دست داده اند.
وی با بیان این که همه توان حفاظت و اطلاعات دادگستری استان را بر شناسایی و برخورد با کارچاق کن‌ها و مدعیان نفوذ در دستگاه قضایی متمرکز کرده ایم به هم استانی‌ها توصیه کرد: پرونده خود را از مسیر‌های قانونی دنبال کنند و در صورت مواجهه با افرادی که ادعای حل و فصل پرونده آنان را، از مسیر‌های غیرقانونی دارند، فریب نخورند.
آسیابی گفت: مردم استان می‌توانند با گزارش سوء جریان‌های مالی و متخلفان در دادگستری و دستگاه‌های تابعه قوه قضاییه به سامانه پیامکی ۰۹۱۱۱۷۵۸۳۶۷، به دادگستری گلستان در مبازره با فساد، کمک کنند.

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today