فارس/ رئیس اوقاف و امور خیریه کهگیلویه گفت: موقوفه بافت تاریخی شهر دهدشت به مساحت ۱۰ هکتار احیا می‌شود.

عبدالحمید نمازی، رئیس اوقاف و امور خیریه کهگیلویه اظهار کرد: شهرستان کهگیلویه با قدمت زیاد دارای موقوفات و بقاع متبرکه بوده که اسناد آن موجود است بافت تاریخی دهدشت موقوفه بوده است که در همین راستا ۱۰ هکتار موقوفه در دهدشت تحت عنوان موقوفات بافت قدیمی امامزاده حمزه و بی‌بی خدیجه احیا می‌شود.
وی ادامه داد: در شهر دهدشت موقوفاتی وجود دارد که به دنبال احیا آن هستیم که ۴۲۰ مسجد و حسینیه و ۵۵ بقعه در  دهدشت، سوق، دیشموک و قلعه رئیسی و ۵۵ بقعه میرسالار محمید، امامزاده آقامیر و نورالدین است.
وی بیان کرد: در دهه وقف تبلیغات خوبی انجام و انجمن یاوران وقف و  برگزاری نشست‌های تخصصی وقف امیدواریم در آینده به موقوفات در حوزه مشکلات اجتماعی اضافه شد و موقوفه حلقه اتصال بین مردم و نیازهای مردم شود، نیازمند وقف در حوزه درمان، تحصیلی و وقف در حوزه اجتماعی هستیم.
این مسئول با بیان اینکه در شهر سوق سقاخانه موقوفه‌های ایجاد شد، گفت: چهار هزار هکتار زمین برای قبرستان عمومی سوق اهدا شد، در روستای خلیفه‌ای، وقف برای خانه عالم انجام و دو هزار  هکتار زمین برای توسعه امامزاده میرسالار وقف شده است.
وی خاطرنشان کرد: امامزاده آقامیر نیاز به توجه ویژه دارد و امیدواریم با مشارکت اوقاف و امور خیریه و سایر دستگاه‌ها پایگاه فرهنگی، اجتماعی و رفاهی در این امامزاده راه‌اندازی شود.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today