موج رسا/ مدیر‌عامل شرکت گاز استان زنجان با بیان اینکه نصب علمک در داخل بازار زنجان ممنوع است، گفت: علمک در داخل کوچه‌های قدیمی منتهی به بازار نصب شده و از این محل با انشعاب گازرسانی به داخل مغازه‌ها انجام می‌شود.

رحیم سلیمانی‌نژاد، مدیر‌عامل شرکت گاز استان زنجان با اعلام این خبر اظهار کرد: در کوچه‌ها و خیابان‌هایی که منتهی به بازار هستند علمک نصب می‌شود؛ بنابراین بر اساس دستورالعمل نظام مهندسی از محل علمک انشعاب گاز به داخل مغازه‌ها کشیده می‌شود.
وی با بیان اینکه هر علمک مخصوص چندین مغازه است، افزود: هزینه لوله‌کشی، نظارت، سازمان نظام مهندسی بعد از علمک با مالکان است. 
وی با اشاره به اینکه شرکت گاز به جز هزینه اشتراک(نصب کنتور) ریالی از مردم دریافت نمی‌کند، گفت: گازرسانی به صورت رایگان تا نصب علمک انجام می‌شود.
وی اذعان کرد: در طول سال‌های گذشته چندین مغازه در کنار هم جمع شده و با پرداخت هزینه اشتراک، از یک علمک گازرسانی کرده‌اند؛ اما تعداد محدودی از مغازه‌داران این امر را انجام نداده و در حال حاضر پیگیر گاز رسانی از همان علمک و انشعاب هستند که مغازه‌داران قبلی راضی به این کار مگر با پرداخت هزینه نیستند.
وی ادامه داد: این هزینه توسط شرکت گاز از مغازه‌دار دریافت نمی‌شود بلکه مغازه‌دارانی که قبلا این اشتراک را خریده‌اند درخواست هزینه از مغازه‌داری دارند که تقاضای گازرسانی از همان علمک را دارند.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today