صدا و سیما/ فرمانده انتظامی استان قم از دستگیری خواهر و برادری خبر داد که با عنوان کمک خیرخواهانه به مستمندان و نیازمندان مبلغ 60 میلیارد ریال، کلاهبرداری کرده‌اند.

سردار سیدمحمود میرفیضی، فرمانده انتظامی استان قم در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی شکایت تعدادی از مال باختگان از خواهر و برادری که تحت عناوین مختلف و با جلب اعتماد شکات اقدام به کلاهبرداری کرده بودند، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
وی افزود: در تحقیقات کاراگاهان مشخص شد کلاهبرداران تحت عناوین خیرخواهانه، گلریزان و آزادسازی زندانیان غیرعمد، طرح احسان و نیکوکاری افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، ادعای آزاد سازی حساب های مسدود شده توسط مقام قضائی و سرمایه گذاری در واردات و صادرات کالا، کلاهبرداری کرده اند. 
میرفیضی ادامه داد: با تلاش شبانه روزی کارآگاهان، متهمان که بیش از 9 فقره سابقه سرقت دارند، شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر و به همراه پرونده تشکیل شده به مرجع قضائی تحویل و پس از صدور قرار مناسب روانه زندان شدند. 
فرمانده انتظامی قم در پایان به شهروندان توصیه کرد: قبل از انجام اعمال خیر خواهانه و پرداخت هر گونه وجوه به افرادی که مدعی هستند در موسسه خیریه فعالیت دارند، حتماً به صورت حضوری به موسسه مراجعه و سوابق کاری و ثبت قانونی را مشاهده کنند و شهروندانی که به هر دلیل حساب های بانکی شان از سوی مراجع قضائی و غیره مسدود شده است، به صورت قانونی نسبت به رفع مسدودی حساب خود اقدام و به افراد سودجو و کلاهبردار اعتماد نکنند.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday