ایرنا/ در پی انتشار فیلم تنبیه بدنی یک دانش‌آموز در فضای مجازی با بررسی انجام‌شده مشخص شد این فیلم مربوط به یکی از مدارس شهرستان مرودشت است که آموزش و پرورش فارس در این رابطه توضیحاتی ارائه کرده است.

پیش از ظهر امروز سه‌شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ در یکی از دبیرستان‌های شهرستان مرودشت، یکی از معلمان اقدام به تنبیه بدنی یک دانش آموز خود کرده است.
بلافاصله پس از اطلاع از این اقدام، با بررسی های به عمل آمده مشخص شد این اتفاق در دبیرستان علامه حلی شهرستان مرودشت روی داده است.
اداره آموزش و پرورش این شهرستان نیز ضمن دعوت مدیر و معلم خاطی توضیحات علل این رفتار را از انها خواستار شد.
پس از استماع سخنان این معلم ادبیات فارسی که از این رفتار خود ابراز پشیمانی نیز کرده است، پرونده وی به هیات بدوی رسیدگی به تخلفات کارکنان آموزش و پرورش فارس ارسال شده است.
در ادامه این گزارش آمده است: آموزش و پرورش فارس بارها با ارسال بخشنامه های مکرر و اعلام شفاهی در جلسات متعدد با همکاران فرهنگی، اعلام کرده است که حفظ کرامت معلم را اولویت خود می‌داند سلامت جسمی و روانی دانش آموزان که امانت مردم نزد ما هستند نیز خط قرمز خود می‌داند و مکرر تاکید شده که ابزار تنبیه بدنی در فرایند تربیت مردود و هیچ بهانه ای برای استفاده از ان پذیرفته نیست و قطعا به عنوان رفتار خلاف شئونات اداری و تربیتی محسوب و با فرد خاطی مطابق با مقررات و قوانین برخورد می شود.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online