ایسنا/ مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس گفت: بروز صاعقه منجر به آتش گرفتن یک دستگاه ترانس هوایی در شبکه برق محدود سد درودزن شد.

تحلیل‌های آماری از بارندگی‌های امسال در فارس نشان‌دهنده افزایش امیدوارکننده بارش‌ها در مقایسه با میانگین بارندگی سال زراعی گذشته و بلندمدت بوده است.
براساس گزارش منتشر شده اداره کل هواشناسی فارس، میانگین بارندگی سال زراعی جاری تا صبح روز دوشنبه ۱۷ بهمن در این استان ۲۱۲.۴ میلیمتر اعلام شده است که این عدد نسبت به بارش ۱۸۰.۴ میلیمتری سال گذشته، رشد نشان می‌دهد.
همچنین تحلیل‌ها درصد تغییرات میانگین بلندمدت بارندگی فارس برای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته را ۳۵ درصد ذکر کرده است.
خلیل عبداللهی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس نیز با بیان اینکه امسال شاهد بارندگی‌های نسبتا خوبی تاکنون بوده‌ایم، خاطرنشان کرد: علیرغم بارش برف سنگین و همچنین بارش باران مناسب، امسال با کمترین میزان مشکل در زمینه ایجاد راه‌بندان و بروز سوانح و حوادث مواجه بوده‌ایم.
عبداللهی وضعیت فارس در بارش‌های دو روز اخیر را پایدار اعلام و در عین حال اضافه کرد: به جز آسیب وارد شده به یک ترانس برق در محدوده سد درودزن براثر برخورد صاعقه، خسارت دیگری در این دو روز گزارش نشده است.
عبداللهی با اشاره به اینکه بروز صاعقه منجر به آتش گرفتن یک دستگاه ترانس هوایی در شبکه برق محدود سد درودزن شد، گفت: دستگاه‌های مربوطه در حال انجام عملیات برای بازسازی، ترمیم و جایگزینی این ترانس هستند.
این مقام مسئول، خاطرنشان کرد: خوشبختانه تمام محورهای مواصلاتی اصلی فارس باز و تردد به صورت روان برقرار است.
عبداللهی گفت: از ظهر دوشنبه ۱۷ تا ظهر سه‌شنبه ۱۸ بهمن، شهرستان‌ اردکان با ۳۸.۵ میلی‌متر، زرقان با ۳۷.۶ میلی‌متر و همچنین سد درودزن با ۳۵.۶ میلی‌متر بارندگی، بیشترین میزان بارش در فارس را ثبت کرده است.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online