فارس/ مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان از برپایی ۱۵۰ نوروزگاه در استان خبر داد.

محسن معصوم‌علیزاده، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان از برگزاری ۱۵۰ نوروزگاه در استان خبر داد و اظهار کرد: ضمن برگزاری جلسات متعدد هماهنگی ستاد خدمات سفر شهرستانی استان، هماهنگی لازم بین دستگاه‌های خدمات‌رسان برای ایام نوروز انجام شده است.
وی با بیان اینکه همدان مشغول پذیرایی از مسافران نوروزی است، ادامه داد: نماینده کمیته‌های ذیل ستاد و بخش خصوصی در ستاد اجرایی خدمات سفر حضور دارند و نمایندگان بخش‌های خصوصی و کمیته‌های مرتبط همانند سال‌های قبل تا پاسی از شب به مسافران خدمات‌رسانی می‌کنند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان افزود: امسال مقرر شده مراکز اقامتی آموزش و پرورش در ابتدا پذیرش فرهنگیان را در دستور کار قرار دهد و در صورت تکمیل مراکز اقامتی زیرمجموعه میراث فرهنگی از ظرفیت آموزش و پرورش استفاده شود.
وی با بیان اینکه برگزاری بازارچه‌های صنایع‌دستی در جوار جاذبه‌های گردشگری و مبادی ورودی شهرها یکی از برنامه‌های پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: ۱۹ بازارچه و نمایشگاه صنایع‌دستی و سوغات و بیش از ۱۵۰ برنامه فرهنگی در سطح استان برای ایام نوروز تدارک دیده شده است.
معصوم‌علیزاده با بیان اینکه امسال کمیته ۳۰-۶۰ نیز در ستاد خدمات سفر راه‌اندازی شده است، بیان کرد: از آنجا که براساس بررسی‌ها ۶۰ درصد تصادفات جاده‌ای در ۳۰ کیلومتری شهرها اتفاق می‌افتد بنابراین کمیته‌ای تخصصی با مدیریت راهداری همدان ایجاد و ۱۰ نقطه در استان برای این امر در نظر گرفته شده است.

وی از اقامت بیش از ۱۵ هزار و ۱۰۰ نفر مسافر از ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ تا یکم فروردین ۱۴۰۲ در مراکز اقامتی مجاز استان خبر داد و گفت: از این تعداد، ۱۶ درصد در هتل‌ها، ۳۲ درصد در مراکز اقامت آموزش و پرورش و ۵۰ درصد هم  در اقامتگاه‌های موقت، اقامت کرده‌اند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان افزود: ۵ هزار و ۴۹۳ نفر نیز در تاسیسات اقامتی وابسته به آموزش و پرورش مقیم شده‌اند و ۹۴ هزار نفر از جاذبه‌های استان بازدید کرده‌اند.
وی گفت: در این مدت ۱۸۹ مورد بازدیدهای نظارتی از مراکز اقامتی و تاسیسات گردشگری صورت گرفته است.


آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today