صدا و سیما/ مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان گفت: ورزشکاران استان در سالی که گذشت، ۷۷۵ مدال رنگارنگ ملی و بین‌المللی کسب کردند که به نسبت سال ۱۴۰۰ با رشد قابل توجهی همراه بودیم.

علی حقیقی، مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان اظهار کرد: از مجموع مدال‌های کسب شده، ۱۴ نشان جهانی و ۳۰ مدال نیز در سطح آسیا به دست آمده است.
وی تصریح کرد: ۳۱۰ ورزشکار همدانی طی سال گذشته به اردوی تیم‌های ملی دعوت شدند که از این تعداد ۸۰ ورزشکار به عضویت ثابت تیم‌های ملی در رشته‌های مختلف درآمدند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان گفت: از این تعداد عضو همدانی تیم ملی نیز ۳۸ نفر در مسابقات قهرمانی آسیا و ۱۴ ورزشکار در رقابت‌های جهانی شرکت داشتند.
حقیقی گفت: ورزشکاران استان سال گذشته در ۴۲ تورنمنت (مسابقات چندجانبه) بین المللی شرکت داشتند که موفق به کسب ۱۶ نشان رنگارنگ شدند.
وی تعداد ورزشکاران سازمان یافته در سطح استان همدان را ۸۰ هزار و ۳۳۰ نفر عنوان کرد و گفت: در تمامی عرصه‌ها به نسبت سال ۱۴۰۰ با رشد قابل توجهی روبه رو هستیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان افزود: هم اینک ۵۰ هیات ورزشی در سطح استان و ۳۰۰ هیات در سطح شهرستان‌های همدان فعالیت دارند؛ همچنین ۳۰۰ فضای ورزشی زیر مجموعه این اداره کل مشغول در اختیار این هیات‌ها و ورزشکاران قرار گرفته است.
مدیرکل ورزش و جوانان همدان گفت: سرانه فضای ورزشی به ازای هر نفر از جمعیت این استان ۷۰ سانتی متر است که با تکمیل طرح‌های ورزشی شاهد افزایش خوبی در این بخش خواهیم بود.

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today