فارس/ نمایشگاه آثار خوشنویسی با عنوان «نقش خیال» با حضور ۱۲ هنرمند و با ۵۰ اثر فاخر در بیجار افتتاح شد.

نمایشگاه آثار خوشنویسی باعنوان «نقش خیال» به یاد زنده یاد علی‌اکبر فریدونی هنرمند برجسته خوشنویسی دیار گروس در نگارخانه هنر مجتمع امیرنظام گروسی بیجار دایر شد.

مهدی سلطانی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد و فرهنگ اسلامی بیجار اظهار کرد: نمایشگاه «نقش خیال» با حضور ۱۲ خطاط برجسته بیجار با همکاری انجمن خوشنویسان و اداره ارشاد برپا شده است.

سلطانی با بیان اینکه این نمایشگاه به یاد استاد علی‌اکبر فریدونی خطاط برجسته و‌ نامی دیار گروس دایر شده است، گفت: بخش زیادی از بدنه فرهنگی و هنری این شهرستان افتخار شاگردی این هنرمند ارجمند را دارند.

وی از برگزاری همایش امیرنظام گروسی در بخش فرهنگی و‌ هنری خبر داد و گفت: این ‌ همایش در بخش خوشنویسی سالانه و در دوره‌های مختلف استانی و منطقه‌ای برگزار خواهد شد.

به گفته سلطانی، این‌ همایش مقدمه‌ای است برای اینکه بدنه و‌ شاکله بیجار معرفی و برای برنامه‌ها و اقدامات فرهنگی بزرگتر برنامه‌ریزی شود.

مصطفی کریم‌نژاد، رئیس انجمن خوشنویسان بیجار نیز اظهار کرد: مایه مباهات است که از هنرمندان کل استان در این نمایشگاه حضور دارند.

مصطفی کریم‌نژاد گفت: این نمایشگاه بعد از چند سال در بیجار برگزار شده است و‌هنرمندان آثار برجسته خود را در این نمایشگاه به نمایش گذاشته‌اند.

وی ضمن گرامیداشت یاد و‌خاطره زنده یاد علی‌اکبر فریدونی هنرمند نامی خوشنویسی بیجار، گفت: مرگ پایان کار یک‌ هنرمند نیست چرا که هنرمندان با خلق آثار برجسته تا ابد در بین مردم ماندگار خواهد بود.

لازم به ذکر است این نمایشگاه از تاریخ ۶ خردادماه لغایت ۱۳ خرداد در نگارخانه مجتمع امیرنظام گروسی دایر است.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online