ایرنا/ رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات(فتا) از دستگیری فردی که از طریق درج آگهی حمل اثاثیه خانه در سایت «دیوار» از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد، خبر داد.

سرهنگ سیدمصطفی مرتضوی، رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی اصفهان اظهار کرد: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی ناشناس در سایت دیوار به بهانه حمل اثاثیه خانه مبلغ ۶۰ میلیون ریال از وی کلاهبرداری کرده است، موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: شاکی پس از واریز وجه به حساب، نه تنها در زمان مقرر خدماتی دریافت نکرده بود بلکه آگهی‌دهنده از پاسخ به تماس‌های وی خودداری و آگهی خود در سایت دیوار را نیز حذف کرده بود.

وی خاطرنشان کرد: کارشناسان پلیس فتا پس از دریافت اطلاعات لازم و با بررسی اظهارت شاکی و انجام اقدامات تخصصی در فضای مجازی در نهایت فرد کلاهبردار را شناسایی و در یک عملیات ضربتی در مخفیگاه خود دستگیر کردند.

مرتضوی با اشاره به تحویل مُجرم به مرجع قضائی گفت: شهروندان برای دریافت خدمات حمل و نقل به دفاتر معتبر یا موسسات خدماتی دارای مجوز صنفی مراجعه و از سفارش اینترنتی در سایت‌های واسطه‌گر یا شبکه‌های اجتماعی خودداری کنند.

وی یادآور شد: برخی از تبلیغاتی که در سایت‌های واسطه‌گر با عناوین تخفیف ویژه، تعداد محدود، حراج آنلاین، قیمت استثنایی و دیگر موارد منتشر می‌شود، به منظور کلاهبرداری است و شهروندان باید تا حدممکن بصورت حضوری و پس از تایید هویت و اصالت ارائه‌دهنده خدمات، اقدام به واریز وجه کنند.

 
 

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today