ایرنا/ رئیس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: رگبارهای پراکنده و رعدوبرق عمده پدیده جوی طی ۲ روزه آینده در استان پیش بینی شده است.

سعید قاسمی، رئیس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه اظهار کرد: در روزهای شنبه و یکشنبه، عبور موجی کم رطوبت، شرایط را برای رشد ابر، وزش باد و احتمالاً رگبارهای پراکنده باران همراه با رعدوبرق در سطح استان فراهم می کند.
وی با بیان اینکه حتمال بارش در روز یکشنبه بیشتر به نظر می رسد، ادامه داد: تشدید وزش باد در منطقه، ممکن است اواخر وقت شنبه تا یکشنبه صبح، هوای مناطق مرزی و غربی استان را نیز کم و بیش غبارآلود کند.
رئیس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه یادآور شد: همچنین دمای هوا، تا روز یکشنبه، تغییرات قابل توجهی نخواهد داشت ولی در روز دوشنبه بطور نسبی افزایش می یابد.
قاسمی اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته سنقر با ۹ درجه و قصرشیرین با ۴۱ درجه بالای صفر به ترتیب خنکترین و گرمترین مناطق استان بودند.
وی ادامه داد: در همین مدت دمای هوای در کرمانشاه نیز بین ۱۲ و ۳۲ درجه بالای صفر در نوسان بود.
در حال حاضر در سطح استان ۱۲ ایستگاه سینوپتیک، یک ایستگاه فرودگاهی و جوبالا، ۱۲ ایستگاه خودکار، یک ایستگاه تحقیقات کشاورزی، ۹۲ ایستگاه باران سنجی، چهار ایستگاه اقلیم شناسی، یک ایستگاه رادار هواشناسی، ۱۶ ایستگاه تبخیر سنجی و ۱۰ تشعشع سنجی دیجیتال در حال فعالیت است.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today