ایرنا/ فرمانده پلیس راه کندوان از مسدود شدن این محور کوهستانی بر اثر سقوط سنگ از ارتفاعات در دقایق پیش خبر داد.

سرگرد محمد احمدی، فرمانده پلیس راه کندوان اظهار کرد: ریزش مداوم سنگ از ارتفاعات محدوده هریجان این محور را مسدود کرد و خسارت بر جای گذاشته است.
وی تاکید کرد: نیروی های پلیس راه و راهداری و دیگر عوامل مربوط نیز در حال بازگشایی محور هستند و کاربران جاده ای تا ایمن شدن محور از جاده های جایگزین استفاده کنند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران اظهار کرد: یک نفر بر اثر سقوط سنگ از ارتفاعات محور کندوان در بامداد روز جمعه جان باخت. این حادثه در منطقه هریجان کندوان اتفاق افتاد.
مهدی صفایی، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل شهرستان چالوس گفت: ریزش سنگ ها از ارتفاعات این محور کوهستانی بعد از بارندگی های چند روز اخیر محتمل بوده و کاربران جاده ای باید حاشیه جاده ها توقف نکنند.
صفایی با بیان این که سیل اخیر جاده کرج - چالوس در حوزه استحفاظی استان البرز اتفاق افتاد، افزود: در حدفاصل سیاه بیشه تا هریجان و کمر زرد واقع در محدوده استحفاظی این شهرستان، ریزش و سقوط سنگ بعد از بارندگی های اخیر حتمی است که امروز حادث شده است.

جاده کرج - چالوس حدود ۱۶۰ کیلومتر طول دارد که حدود نیمی از مسیر مربوط به مازندران شهرستان چالوس است.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل شهرستان چالوس خاطرنشان کرد: ریزش سنگ از ارتفاعات منطقه کمرزرد محور کندوان از دیگر نقاط حادتر بوده بنابراین باید برای لق گیری سنگ ها در این منطقه تدابیر ویژه ای اتخاذ بشود.
به گفته وی سال گذشته در اجرای طرح لق گیری سنگ ها از ارتفاعات جاده کندوان هفت میلیارد ریال اعتبار هزینه شد.
صفایی تصریح کرد: با اجرای این طرح رفع ۶ نقطه حادثه خیز مربوط به ریزش سنگ های محور حد فاصل سیاه بیشه تا ولی آباد کندوان انجام شده است.

آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today