ميزان/ نايب رئيس اتحاديه فروشندگان و سازندگان طلا درباره ورود سرمايه به اين بازار گفت: ريزش بازار بورس مي‌تواند جريان سرمايه گذاري را از اين بخش به سمت بازار طلا و سکه هموار کند.

محمد کشتي آراي با اشاره به آخرين وضعيت بازار طلاي و سکه اظهار کرد: با کاهش قيمت اونس جهاني، فعالان اين حوزه منتظر کاهش قيمت در بازار بودند، اما ريزش شاخص بورس و افزايش قيمت ارز باعث بالا رفتن مجدد طلا و سکه شد.

نايب رئيس اتحاديه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران تصريح کرد: بازار طلا و سکه به دليل ايام محرم و مراسم سوگواري با رکود و حالت نيمه تعطيلي مواجه شده است و معاملات از هفته‌هاي آينده بهتر خواهد شد.

وي افزود: افت شاخص بورس طي هفته‌هاي گذشته هنوز موجبات فرار سرمايه از اين بخش را فراهم نکرده است و در صورتي که ريزش در بورس ادامه دار باشد مي‌توان از ورود سرمايه به ساير بازار‌هاي کشور از جمله طلا وسکه شود.

کشتي آراي بيان کرد: درخواست کارت ملي از خريداران ارتباطي با ماليات ندارد و اين موضوع مربوط به اقداماتي جلوگيري از پولشويي است و اين قانون از گذشته وجود داشته و اين طرح به دنبال رصد ورود سرمايه به حوزه طلا و سکه است.

نايب رئيس اتحاديه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران تصريح کرد: کساني که در سال ۹۶ به بعد از بانک مرکزي اقدام به خريد سکه کردند تا ۱۰ سکه معاف از ماليات هستند، اما بيشتر از اين تعداد مشمول پرداخت ماليات بر اساس جدول است.

وي افزود: رونق دوباره بازار طلا و سکه را نمي‌توان پيش بيني کرد، اما با پشت سر گذاشتن دهه اول محرم در انتهاي هفته آينده  و بررسي بازار و نرخ ارز مي‌توان در اين خصوص اظهار نظر دقيق کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar