ميزان/ وزير راه و شهرسازي تعداد ثبت‌نام کنندگان در طرح اقدام ملي مسکن را ۴۶۰ هزار نفر اعلام و تصريح کرد: تعداد ۱۴۰ هزار نفر از واجدين شرايط شناسايي و حدود ۱۰۰ هزار نفر اقدام به افتتاح حساب که از اين تعداد ۷۰ هزار نفر مبلغ تعيين شده را واريز کرده‌اند.

محمد اسلامي در اين مراسم، اين تفاهم‌نامه را گام ديگري در راستاي تقويت ظرفيت تولدي مسکن توصيف کرد و گفت: اين تفاهم‌نامه در چهارچوب مصوبات قانوني و بر اساس طرح جامع و تفصيلي شهر‌ها صورت گرفته است.

وزير راه و شهرسازي، واگذاري حداکثري اراضي محدوده شهر‌ها از سوي جهاد کشاورزي را موثر در تسهيل و تسريع دريافت زمين جهت پيشبرد پروژه‌هاي مسکن دانست و با استناد به اصلاحيه اجرايي ماده ۶ قانون ساماندهي و حمايت از عرضه و توليد مسکن عنوان کرد: با پيگيري‌هاي اين وزارتخانه، مقرر شد تا ۵۰ درصد از اراضي مازاد دولتي که در اختيار سازمان‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي قرار دارند جهت ساخت مسکن کارکنان و پرسنل همان دستگاه‌ها، در اختيار وزارت راه و شهرسازي قرار گيرد.

وي با بيان اينکه طبق اين برنامه، تعداد ۱۰۰ هزار واحد مسکوني در مدت سه سال ساخته خواهد شد، تعداد ثبت‌نام کنندگان در طرح اقدام ملي مسکن را ۴۶۰ هزار نفر اعلام و تصريح کرد: تعداد ۱۴۰ هزار نفر از واجدين شرايط شناسايي و حدود ۱۰۰ هزار نفر اقدام به افتتاح حساب که از اين تعداد ۷۰ هزار نفر مبلغ تعيين شده را واريز کرده‌اند.
 
اسلامي در ادامه تعداد پروژه‌هاي طرح اقدام مسکن ملي را ۲۳۰ هزار پروژه‌ و نسبت آن‌ها به تعداد ثبت‌نام کنندگان را سه به يک عنوان کرد و با اشاره به تخصيص زمان زيادي جهت شناسايي اراضي مرغوب و همينطور ثبت نام و شناسايي واجدان شرايط، ابراز اميدواري کرد که با مشارکت مردم، روند اجراي پروژه‌هاي مذکور تسريع يابد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar