ايسنا/ مديرکل دفتر سياستگذاري و توسعه اشتغال وزارت کار با اعلام آمار رانندگان تاکسي دريافت کننده وام کرونا، جزييات پرداخت تسهيلات از سوي بانکها و موسسات مالي را اعلام کرد.

علاء الدين ازوجي، مديرکل دفتر سياستگذاري و توسعه اشتغال وزارت کار در اين باره گفت: بر اساس آماري که از سامانه کارا به دست آمده تاکنون ۳۴۵ هزار فقره پرونده درخواست وام مختص رانندگان تاکسي به سيستم بانکي ارسال شده و به بيش از ۲۳۴ هزار پرونده تسهيلات مورد نظر پرداخت شده است.

وي تسهيلات پرداختي را ۱۴ هزار ميليارد ريال اعلام کرد و درباره امکان ثبت نام مجدد رانندگان تاکسي گفت: با توجه به مصوبه ستاد ملي کرونا مهلت ثبت نام تا پايان مهرماه بوده ولي پرداخت وام از سوي نظام بانکي و موسسات مالي تا پايان آبان ماه ادامه دارد. بر اين اساس امکان ثبت نام مجدد مقدور نيست و سامانه بسته است.

مديرکل دفتر سياستگذاري و توسعه اشتغال وزارت کار که در يک گفتگوي خبري سخن مي گفت،  ادامه داد: مصوبه ستاد ملي مبارزه با کرونا در خصوص تسهيلات حمايتي کرونا فرايند پيچيده اي نداشت و ثبت نام در سامانه کارا بيش از ۵ دقيقه زمان نمي برد که پس از ثبت نام، پرونده متقاضيان به سيستم بانکي ارسال مي شد و ظرف يک هفته پرداخت تسهيلات صورت مي گرفت.

سايت بسته است، امکان ثبت نام مجدد نيست

ازوجي درباره آن دسته رانندگان تاکسي که موفق به ثبت نام نشده يا وام کرونا را عليرغم ثبت نام دريافت نکرده اند، گفت: در حال حاضر سايت بسته است و امکان برقراري ثبت نام مجدد براي رانندگان تاکسي وجود ندارد چون اين مهلت چهار بار تمديد شد اما پرداخت وام تا پايان آبان امکانپذير است و اميدواريم ظرف چند هفته آينده پرداختها تکميل شود.

به گفته ازوجي، بررسي هاي صورت گرفته از سوي وزارت کار نشان مي دهد که وضعيت رانندگان بخش حمل و نقل درون شهري و برون شهري و مسافري در بحث دريافت تسهيلات کرونا هم به لحاظ استقبال و هم ميزان پرداختي ها نسبت به ساير زير رسته ها بهتر بوده است.

به گزارش ايسنا، برابر آمارها بيشترين تسهيلات پرداخت شده در ميان رسته‌هاي کسب‌وکارهاي آسيب‌ديده از کرونا متعلق به بخش حمل و نقل عمومي و شرکتهاي بزرگ حمل و نقل مسافر برون شهري بوده است. پيش از اين معاون اشتغال وزارت کار با استناد به روند ثبت نام متقاضيان در سامانه کارا اعلام کرده بود که بيشترين پرداخت تسهيلات کرونا به رانندگان اختصاص داشته و طولاني ترين صف تسهيلات حمايتي کرونا به متقاضيان اين بخش تعلق داشته است.  

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar