تجارت نيوز/در پايان معاملات امروز بازار سهام شاخص کل به دليل عرضه زياد در نمادهاي شاخص‌ساز بيش از دو درصد ريزش کرد و به يک ميليون و ۲۱۵ هزار واحد رسيد.

با شروع معاملات امروز بازار سهام عرضه در کليت بازار سهام زياد بود و به نظر مي‌رسد عرضه زياد در بازار سهام به دليل جو هيجاني شکل گرفته در بازار سهام است.
حتي با وجود ريزش زياد قيمت دلار باز هم سهم‌هاي ارزمحور بازار سهام ارزندگي دارند و از طرفي نيز نمادهاي خودرويي و بانکي که با کاهش قيمت دلار بايد روند صعودي پيدا کنند نيز به دليل عرضه زياد روند نزولي پيدا کردند.
ارزش معاملات خرد امروز بازار، 6098 ميليارد تومان بوده است.
برخي کارشناسان عقيده دارند براي به تعادل رسيدن بازار سهام به حدود 10 هزار ميليارد تومان پول نياز است اما دولت اين مقدار پول را در اختيار ندارد و همچنين بازارگردان‌ها نيز به اندازه‌اي که مسئولان فکر مي‌کردند کارايي لازم را نشان ندادند.
همچنين برخي از کارشناسان مي‌گويند: محدوده حمايتي بعدي شاخص کل يک ميليون و 150 هزار واحد است و شاخص کل تا زمان ثابت شدن قيمت دلار و مشخص شدن ساير متغييرها در اين محدوده نوسان خواهد کرد.
نمادهاي فولاد، فملي و وبصادر سه نمادي بودند که در روز جاري به سبب متعادل شدن معاملاتشان، بيشترين حجم خروج نقدينگي حقيقي‌ها را تجربه کردند.

همچنين نمادهاي رانفور، پاکشو، سيتا، خپارس و تيپيکو بيشترين تاثير مثبت بر شاخص کل را داشتند و از افت بيشتر آن جلوگيري کردند.

نمادهاي فولاد، فملي، کگل، پارسان و کچاد بيشترين اثر در کاهش ارزش بازار را داشتند.

همچنين در جريان معاملات امروز ممنوعيت نوسان‌گيري روزانه نيز لغو شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar