ميزان/رئيس اتحاديه فروشندگان خودرو گفت: بازار خودرو روز‌هاي آرام و بدون مشتري را سپري مي‌کند و در صورت عرضه مناسب خودرو در بازار حتي افزايش قيمت خودرو از سوي شوراي رقابت هم نمي‌تواند قيمت‌ها را افزايش دهد.


سعيد موتمني با اشاره به وضعيت بازار خودرو، اظهار کرد: بازار خودرو روز‌هاي آرام و بدون مشتري را سپري مي‌کند و در صورت عرضه مناسب خودرو در بازار حتي افزايش قيمت خودرو از سوي شوراي رقابت هم نمي‌تواند قيمت‌ها را افزايش دهد.
رئيس اتحاديه فروشندگان خودرو تصريح کرد: با توجه به ثبات نسبي بازار ارز در ۴ ماهه گذشته ميزان تقاضا براي خريد خودرو کاهش يافته است و تنها مصرف کنندگان واقعي در بازار معامله مي‌کردند تا جايي که قيمت کوييک صفر ۳۰ ميليون کمتر از قيمت کارخانه به فروش رسيد.

وي افزود: نوسانات ارزي باعث ايجاد تقاضاي کاذب در بازار مي‌شود و بسياري براي مردم براي حفظ سرمايه خود اقدام به خريد خودرو و يا سرمايه گذاري در بازار ارز و طلا مي‌کنند.
موتمني بيان کرد: طرح پيش فروش خودرو به دليل تحويل‌هاي ۶ ماهه و يک‌ساله تأثيري در قيمت بازار ندارد و ۹۰ درصد شرکت کنندگان در طرح‌هاي ثبت نام خودرو با هدف سرمايه گذاري بلندمدت وارد اين بازار خواهند شد.
رئيس اتحاديه فروشندگان خودرو ادامه داد: با کاهش قيمت دلار از ۲۶ به ۲۴ هزار تومان قيمت سمند سال از ۲۰۲ ميليون تومان با کاهش ۱۲ ميليون توماني به ۱۸۸ ميليون تومان رسيد.
وي افزود: ممنوعيت واردات خودرو خارجي به کشور در افزايش قيمت آن تأثيرگذار بوده و با واردات خودرو قيمت آن معقول خواهد شد.

به گفته وي؛ بازار خودرو‌هاي خارجي متأثر از قيمت ارز در کشور است به عنوان مثال با رسيدن قيمت دلار به ۳۲ هزار تومان قيمت سانتافه ۳.۵ ميليارد تومان بود و با ورود دلار به کانال ۲۵ هزار تومان قيمت به ۱.۹ ميليارد تومان رسيد.

موتمني در پايان گفت: درصورتي‌ که ثبات در بازار ارز ادامه داشته باشد، بازار خودرو نيز ثبات خود را حفظ خواهد کرد و فاصله ميان قيمت کارخانه‌اي و آزاد بسيار کاهش خواهد يافت.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar