دنياي اقتصاد/ در بازار خودروهاي داخلي قيمت تعداد زيادي ااز خودروها با ثابت ماند  و تنها پژو پارس LX  و دنا پلاس دنده‌اي توربو و پرايد ۱۵۱ پلاس با افزايش قيمت همراه بودند.

روند ريزش تورم ماهانه در بازار خودرو، در اولين ماه از فصل تابستان هم ادامه پيدا کرد. اطلاعات استخراج شده از يک بازار نيازمندي‌هاي آنلاين نشان مي‌دهد ميانگين قيمت در بازار خودرو (شامل خودروهاي صفر کيلومتر و دست دوم داخلي، مونتاژي و وارداتي) در نخستين ماه تابستان حدود يک درصد افزايش يافته اين در شرايطي است که در پايان بهار، تورم ماهانه در اين بازار، بيش از ۲ درصد بود. خوش‌بيني نسبي به سياست‌هاي آتي، عرضه خودروهاي انباري و توليد دوباره مونتاژي‌ها سه سرعت‌گير قيمت‌ها در مسير افزايش بوده است.


بازار خودرو در تير ماه با افزايش يک درصدي قيمت مواجه شد، افزايشي که بيشتر از ناحيه محصولات داخلي بود.طبق اطلاعات استخراج شده از بازار نيازمندي‌هاي آنلاين – ديوار- ميانگين قيمت در بازار خودرو (شامل خودروهاي صفر کيلومتر و دست دوم داخلي، مونتاژي و وارداتي) در نخستين ماه تابستان و در مقايسه با سومين ماه بهار، حدود يک درصد بالا رفته است.

در خرداد و نسبت به ارديبهشت هم متوسط رشد قيمت در بازار خودرو ۳/ ۲ درصد بود که محاسبات نشان مي‌دهد در تير ماه، سرعت نرخ رشد قيمت خودرو کاهشي بوده است. اطلاعات منتشره نشان مي‌دهد بيشتر خودروهاي داخلي در تير ماه افزايش قيمت داشته‌اند، حال آنکه بخش قابل توجهي از محصولات مونتاژي و وارداتي، کاهش قيمت را در ماه تحت بررسي و نسبت به خرداد، تجربه کرده‌اند.اين اتفاق در خرداد نيز به شکل گسترده‌تري رخ داد، به نحوي که آمارها نشان مي‌داد ميانگين قيمت خودروهاي وارداتي در اين ماه و نسبت به ارديبهشت۶/ ۱ درصد کاهش داشته است. 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar