صدا و سيما/ مرکز آمار ايران جديدترين تغييرات در قيمت خوراکي‌ها در تيرماه ۱۴۰۰ را منتشر کرد که بيشترين افزايش قيمت مربوط به پياز در گروه سبزيجات و حبوبات است.

در گروه نان و غلات، اقلام "رشته آش" با ۳،۴ درصد، "شيريني خشک" با ۳.۲ درصد و "ماکاروني" با ۱.۸ درصد بيشترين افزايش قيمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

گوشت قرمز، سفيد و فرآورده‌هاي آن‌ها
در اين گروه، اقلام "مرغ ماشيني" با ۴،۲ درصد، " گوشت گاو يا گوساله" با ۱.۸ درصد بيشترين افزايش قيمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند. همچنين در اين گروه " گوشت گوسفند" با ۰.۶ درصد بيشترين کاهش قيمت را نسبت به ماه قبل داشته است.

لبنيات، تخم مرغ و انواع روغن
در اين گروه، بيشترين افزايش قيمت نسبت به ماه قبل مربوط به "تخم مرغ ماشيني" با ۱۱،۶ درصد، "روغن مايع" با ۳.۴ درصد و "ماست پاستوريزه" با ۲.۸ درصد بوده است. همچنين در اين گروه "روغن نباتي جامد" با ۲.۶ درصد بيشترين کاهش قيمت را نسبت به ماه قبل داشته است.

ميوه و خشکبار
در اين گروه، بيشترين افزايش قيمت نسبت به ماه قبل مربوط به "هندوانه" با ۱۳ درصد و "خربزه" با ۱۰،۷ درصد مي‌باشد. همچنين در اين گروه "ليموترش" با ۱۴.۶ درصد و "موز" با ۷.۲ درصد بيشترين کاهش قيمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

سبزيجات و حبوبات
در اين گروه، بيشترين افزايش قيمت نسبت به ماه قبل مربوط به "پياز" با ۱۴ درصد، "خيار" با ۱۰،۳ درصد و "هويج فرنگي" با ۱۰.۲ درصد مي‌باشد. همچنين در اين گروه "گوجه فرنگي" با ۱.۰ درصد و "سيب زميني" با ۰.۹ درصد بيشترين کاهش قيمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

قند و شکر، آشاميدني‌ها و ساير خوراکي‌ها
در اين گروه، بيشترين افزايش قيمت نسبت به ماه قبل مربوط به "نوشابه گازدار" با ۷،۹ درصد و "شکر" با ۴.۹ درصد مي‌باشد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar