ايسنا/بر اساس جديدترين آمار منتشر شده از سوي وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در چهار ماهه اول امسال حدود ۲۸ درصد از کل ثبت نام کنندگان دريافت تسهيلات رونق توليد و حدود ۴۷ درصد از ثبت نام کنندگان تسهيلات برنامه توليد و اشتغال (تبصره ۱۸) موفق به دريافت آن‌ شده‌اند.

بر اساس اين آمار در چهار ماهه امسال بيش از ۴۲۲۲ ميليارد تومان در قالب ۱۱۸۴ فقره تسهيلات براي تامين مالي بنگاه هاي توليدي کوچک، متوسط و طرح‌هاي نيمه تمام با پيشرفت بالاي ۶۰ درصد، در راستاي اقتصاد مقاومتي و بيش از ۱۵۸۶ ميليارد تومان تسهيلات برنامه توليد و اشتغال (تبصره ۱۸) در قالب ۱۷۴ فقره به استان‌هاي مختلف پرداخت شده است.

 در اين مدت ۴۲۱۰ مورد ثبت نام براي استفاده از تسهيلات رونق توليد انجام شده که ۱۴۰۲ مورد براي دريافت بيش از ۱۲ هزار ميليارد تومان تسهيلات به بانک‌ها معرفي شدند و در نهايت ۱۱۸۴ فقره تسهيلات به ارزش بيش از ۴۲۲۲ ميليارد تومان پرداخت شده است. يعني حدود ۲۸ درصد از کل ثبت نام کنندگان در فروردين امسال موفق به دريافت اين تسهيلات شدند.

همچنين در چهار ماهه اول امسال ۳۷۲ مورد ثبت نام براي استفاده از تسهيلات برنامه توليد و اشتغال انجام شده که ۲۲ مورد براي دريافت تسهيلات ۳۶۲ ميليارد توماني به بانک معرفي شده اند. در نهايت ۱۷۴ مورد پرداخت تسهيلات به ارزش ۱۵۸۶ ميليارد تومان صورت گرفته است. يعني حدود ۴۶.۷ درصد از کل ثبت نام کنندگان موفق به دريافت اين تسهيلات شدند.

لازم به يادآوري است که تسهيلات تبصره ۱۸ قانون بودجه با بهره ۱۴ درصد پرداخت مي‌شود که متقاضيان مي‌توانند با ثبت‌نام در سامانه بهين ياب از اين ظرفيت در راستاي تامين سرمايه در گردش، نوسازي و بازسازي و يا تکميل واحدهاي توليدي بالاي ۶۰ درصد پيشرفت فيزيکي استفاده کنند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar