آخرین خبر/ چارلی مانگر سرمایه گذار میلیاردر هنوز هم طرفدار ارزهای دیجیتال نیست و معتقد است ای کاش ارزهای دیجیتال «هرگز اختراع نمی شدند.

طبق گزارش CNBC و به نقل از فایننشال ریویو، مانگر معاون وارن بافت روز جمعه در کنفرانس سون در سیدنی گفت: "کاش آنها هرگز اختراع نمی شدند."
مانگر افزود: «من چینی‌ها را تحسین می‌کنم، فکر می‌کنم آنها تصمیم درستی گرفتند که به سادگی آنها را محروم کردند.

امسال، علاقه به دارایی‌های دیجیتال افزایش یافته است، به طوری که بازار ارزهای دیجیتال برای مدت کوتاهی از ارزش بازار ۳ تریلیون دلار در نوامبر فراتر رفت و ارزهای دیجیتال برتر مانند بیت‌کوین به بالاترین حد خود رسیدند.


این موضع جدیدی برای معاون 97 ساله شرکت برکشایر نیست. در ماه می میلادی، طی یک جلسه پرسش و پاسخ در جلسه سالانه سهامداران برکشایر، مانگر گفت که بیزاری وی از بیت کوین در بحبوحه همه گیری کووید-19 افزایش یافته است.
او گفت: «من از موفقیت بیت کوین متنفرم. من از ارزی که برای آدم ربایان و باج‌گیران مفید باشد استقبال نمی‌کنم.
مانگر افزود: «فکر می‌کنم باید بگویم که توسعه این صنعت، منزجرکننده و مغایر با منافع تمدن است».


البته، حامیان بیت کوین با مانگر مخالف هستند. آنها بر این باورند که بیت کوین یک ذخیره ارزش است که می توان از آن برای محافظت در برابر تورم استفاده کرد. 
مانگر همواره از بیت کوین به دلیل نوسانات شدید آن انتقاد کرده است.
مانگر می‌گوید: بیت کوین به نوعی جایگزین مصنوعی برای طلا است و از آنجایی که من هرگز طلا نمی خرم، هرگز بیت کوین نخواهم خرید. بیت کوین مرا به یاد آنچه اسکار وایلد در مورد شکار روباه گفته است می اندازد. او گفت که این "دستیابی غیرقابل هضم ناگفتنی ها است".

بر اساس گزارشcoinmarketcap، بیت کوین در حال حاضر در حدود 49,687.06 دلار معامله می شود و ارزش کل بازار کریپتو حدود 2.3 تریلیون دلار است که یک تریلیون دلار آن در اختیار بیت کوین است.

منبع:CNBC

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar