نماد آخرین خبر

پیش بینی بورس امروز؛ اصلاح کوتاه مدت برای بازار لازم است

منبع
اقتصاد آنلاين
بروزرسانی
پیش بینی بورس امروز؛ اصلاح کوتاه مدت برای بازار لازم است

اقتصاد آنلاین/به زعم اغلب کارشناسان، حجم و ارزش معاملات بازار سرمایه در این روزها را در سطح معقولی قرار دارد و از نظر تکنیکالی نیز شاخص کل و شاخص هم وزن در محدوده مقاومتی خود قرار گرفته‌اند. واگرایی‌های موجود در اسیلاتورها حاکی از اصلاح کوتاه مدتی بازار است که به نظر می‌رسد در معاملات روزهای آینده شاهد آن باشیم.
 
پیش بینی کارشناسان حاکی از آن است که با توجه به اینکه شاخص کل و شاخص هم وزن به محدوده مقاومتی خود رسیده‌اند با توجه به روند حرکتی شاخص‌ها اصلاح نه چندان بلندمدتی در انتظار بازار باشد. در واقع، زیان‌های پیشروی بازار اصلاح‌ کوتاه‌مدتی است که برای روند کنونی بازار لازم است تا بازار در روند پرقدرت خود قرار گرفته و به اهداف بالاتری دست یابد.
آراد پورکار، کارشناس و فعال بازار سرمایه در گفت‌وگو با اقتصاد آنلاین، روند شاخص کل را بررسی کرد و گفت: شاخص کل در آستانه رسیدن به محدوده مقاومتی خود است و به نظر می‌رسد تا زمانی که در سطحی بالاتر از خط روند خود قرار دارد، به تدریج و با حرکاتی آهسته به محدوده مقاومتی خود برسد. ولی نکته مهم این است که واگرایی‌هایی موجود در اسیلاتورها خبر از اصلاح بازار میدهد.

 وی افزود: در حال حاضر شاخص هم وزن نیز به محدوده مقاومتی خود رسیده و واگرایی‌هایی در آن نیز وجود دارد که بر بازار اصلاح بازار تاکید میکند. 


پورکار تشریح کرد: بنابراین می‌توان گفت زیان‌های پیشروی بازار اصلاح‌ کوتاه‌مدتی است که برای روند کنونی بازار لازم است تا بازار در روند پرقدرت خود قرار گرفته و به اهداف بالاتری دست یابد.
این کارشناس بازار سرمایه ضمن بررسی روند شاخص‌ها هم وزن به تحلیل صنایع پرداخت و گفت: در میان صنایع نیز پالایشی‌ها همچنان با توجه به نرخ کرک اسپرد اصلاح زیادی در ادامه روند خود ندارند. از طرفی می‌توان گفت غذایی‌ها با توجه به حذف ارز ۴۲۰۰تومانی از این صنعت در مسیر معاملاتی مطلوبی قرار گرفته‌اند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

دانلود اپلیکیشن آخرین خبر