نماد آخرین خبر

درگذشت نوازنده صد ساله دوتار مازندران

منبع
مهر
بروزرسانی
درگذشت نوازنده صد ساله دوتار مازندران

مهر/ اصغر ابراهيم‌نژاد از نوازندگان شناخته شده مطرح دوتار مازندران بامداد امروز پنجشنبه ۱۷ مهر ماه در سن ۱۰۰ سالگي دار فاني را وداع گفت.

علي مغازه‌اي پژوهشگر و دبير هنري فستيوال موسيقي نواحي «آينه دار»،  با اعلام خبر درگذشت اصغر ابراهيم نژاد توضيح داد: استاد اصغر ابراهيم نژاد از نوازندگان دوتار يا به اصطلاح «دوتاري» منطقه بهشهر استان مازندران بود که به گفته بسياري از دوستان و آشنايش سني بالاي ۱۰۰ سال داشت و در مدت حيات خود همواره جزو بهترين و شناخته‌شده‌ترين هنرمندان دوتارنواز منطقه بودي که دستي هم بر خوانندگي داشت.

وي افزود: او اگر چه طي سال‌هاي پاياني عمرش به دليل ضعف در شنوايي نمي‌توانست ساز خود را کوک کند اما پيش از اين همواره از جمله نوازندگان مطرحي بوده که قدرت بسيار خارق‌العاده‌اي در حافظه شعري و آوازي داشت.

اين پژوهشگر بيان کرد: طبق تازه‌ترين شنيده‌هاي بنده از بيمارستان خاتم‌الانبياي بهشهر دليل مرگ استاد ابراهيم نژاد ضعف جسمي و قلبي بوده که ارتباطي هم با کرونا نداشت. به هر حال او بدون ترديد يکي از بزرگان و کهن‌سالان منطقه گرجي محله بهشهر بود که طي سال‌هاي فعاليت خود در عرصه آثار گوش نوازي را منتشر کرد.

وي در بخش پاياني صحبت‌هاي خود گفت: استاد اصغر ابراهيم نژاد در منطقه محل سکونت خود به کربلايي اصغر هم مشهور بود که اصولاً در زندگي انسان ساکت و آرامي بود و اين بسيار نکته جالب و قابل تعمقي است که اين هنرمند در روز اربعين دار فاني را وداع گفت.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar