ايرنا/ معاون عمليات سازمان امداد و نجات جمعيت هلال‌احمر ايران از پايان فعاليت بشردوستانه بيمارستان صحرايي اين جمعيت در بيروت با ارائه خدمات درماني به ۳۵۰۰ بيمار و مجروح لبناني با بيماري‌ها و جراحت‌هاي مختلف از انفجار بندر اين شهر در منطقه ضاحيه خبر داد.

محمد باقر محمدي که به بيروت اعزام شده، روز جمعه در گفت وگويي تلفني با خبرنگار اجتماعي ايرنا با اعلام اين مطلب افزود: امروز جمعه ۳۱ مرداد ۹۹ آخرين روز فعاليت بيمارستان صحرايي هلال احمر ايران در بيروت لبنان است و در ۱۷ روز گذشته از فعاليت اين بيمارستان ۳۵۰۰ بيمار و مجروح از انفجار بندر بيروت براي دريافت انواع خدمات بهداشتي و درماني بشردوستانه از مليت هاي مختلف به اين بيمارستان مراجعه کردند.
وي ادامه داد: تا امروز، چندين عمل جراحي سبک و سنگين جراحي توسط پزشکان ايراني حاضر در بيمارستان انجام شده است. 
معاون عمليات سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر اضافه کرد: خدمات رساني پرسنل و کادر درماني اين بيمارستان به مراجعه کنندگان لبناني و ساير مليت ها رضايت مندي و خشنودي آنان را از خدمات انسان دوستانه جمعيت هلال احمر و ملت بزرگ جمهوري اسلامي ايران را به همراه داشت.
محمدي توضيح داد: نکته قابل توجه اين است که به رغم احداث و راه اندازي دو بيمارستان صحرايي از سوي کشورهاي قطر و روسيه در بيروت، مردم منطقه بيشترين مراجعه به تيم پزشکي هلال احمر ايران داشتند. 

مدير بيمارستان صحرايي جمعيت هلال‌احمر ايران در بيروت اعلام کرد: فعاليت اين  بيمارستان صحرايي سريع استقرار (RDH) زماني آغاز شد که نيمي از بيمارستان‌هاي بيروت در حادثه اخير به شدت آسيب ديده و توان خدمت‌رساني نداشتند و  بسياري از بيمارستان هاي اين شهر به دليل خسارت‌هاي وارده ناشي از انفجار درخواست کمک اضطراري داده‌ بودند و برخي از اين بيمارستان‌ها نيز مجبور شدند به خاطر ورود صدها نفر از مجروحان انفجار بيماران کرونايي خود را از بخش اورژانس تخليه کنند. 

 بيمارستان صحرايي هلال احمر ايران در بيروت عصر پنجشنبه ۱۶ مرداد ۹۹ با حضور وزير بهداشت لبنان در حاشيه دانشگاه ملي لبنان بر پا شد تا بخش زيادي از آسيب ديدگان و مجروحان انفجار اخير مربوط به ناحيه ضاحيه بيروت را تحت درمان قرار دهد.

ايران نخستين کشوري است که هلال احمر آن پس از اعلام آمادگي براي ارسال کمک‌هاي فوري دارويي و غذايي، تيم پزشکي و درماني براي کمک به مجروحان، يک تيم ۳۷ نفره پزشکي هلال‌احمر شامل متخصصين عمومي، ارتوپد، بيهوشي و اتاق عمل، اطفال، مغز و اعصاب، متخصص پرستاري، کارشناس اتاق عمل و کارشناس بيمارستان صحرايي به لبنان اعزام کرده بود.

جمعيت هلال احمر در مرحله نخست ارسال اين محموله امدادي بشردوستانه، هزار و ۳۰۰ بسته غذايي ۷۲ ساعته، ۲۶۵ بسته غذايي يک‌ماهه، دو دستگاه موتور برق ۵۰kw و ۲۰۰ عدد کيسه حمل جسد به وزن تقريبي ۱۵ تن به لبنان ارسال کرده بود.

محموله کمک‌هاي بشردوستانه جمعيت هلال احمر جمهوري اسلامي ايران در پي درخواست دولت لبنان مبني بر نياز به کمک‌هاي انسان دوستانه دولت و هلال‌احمر ايران براي ارائه خدمات به آسيب‌ديدگان و مجروحان حادثه انفجار بندر بيروت به لبنان ارسال شده بود.

انفجار در بندر بيروت که در ۴ اوت به وقوع پيوست، ۱۷۷ کشته و بيش از هفت هزار زخمي بر جا گذاشت و ده‌ها نفر نيز مفقود شده‌ بودند.

اين انفجار خسارت شديد مالي در حدود ۱۵ ميليارد دلار به لبنان تحميل کرده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar