ايسنا/ نماينده مردم رباط کريم در مجلس شوراي اسلامي تاکيد کرد که انتظار مي‌رود هيات رئيسه هر چه سريعتر نسبت به تشکيل کميسيون قضايي و حقوقي اقدام کند.

حجت الاسلام حسن نوروزي در گفت و گو با ايسنا، با تاکيد بر ضرورت تسريع در تشکيل کميسيون حقوقي و قضايي مجلس شوراي اسلامي بيان کرد: متاسفانه هنوز کميسيون قضايي و حقوقي با گذشت چندين ماه از عمر مجلس شکل نگرفته است و انتظار مي‌رود تا هيات رئيسه از افراد حقوقدان، اساتيد دانشگاه و افرادي که حکم قضاوت دارند دعوت کند تا با حضور در اين کميسيون شاهد شکل گيري آن باشيم.

وي در ادامه اظهار کرد: متاسفانه هيات رئيسه آن طور که بايد و شايد تلاش خود را براي شکل گيري کميسيون حقوقي و قضايي در مجلس يازدهم نداشته است و به نظر مي‌رسد به اين موضوع بي توجه است در حالي که در مجلس دهم پيش از ۴۰ درصد کارها در کميسيون حقوقي و قضايي پيش مي‌رفت.

نماينده مردم رباط کريم در مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: اين کميسيون مي‌تواند در بعد قانونگذاري کمک شاياني به مجلس کرده و حتي قوه قضاييه را در انجام وظايفش ياري کند. مجلس بدون کميسيون قضايي و حقوقي معنايي ندارد.

نورزوي در پايان تاکيد کرد: هر کاري که به نوعي در ساير کميسيون‌ها انجام مي‌شود به کميسيون قضايي و حقوقي نيز بازمي‌گردد تا زماني که کميسيون حقوقي و قضايي شکل نگرفته مجلس انگار چيزي ندارد. از هيات رئيسه انتظار مي‌رود هر چه سريعتر در راستاي تشکيل اين کميسيون اقدام کند چراکه نبود اين کميسيون براي مجلس آسيب زا است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar