آفتاب يزد/ يکشنبه ۲ شهريور آخرين انتخابات هيئت رئيسه شوراي شهر پنجم پايتخت برگزار مي‌شود و درحال حاضر برگزاري اين انتخابات با حاشيه‌هاي مختلفي مواجه شده است.

شوراي شهر پنجم به‌زودي وارد سال چهارم فعاليت مي‌شود و يک سال مانده به پايان فعاليت شورايي‌ها موج انتقادات به اين شورا و هيئت رئيسه آن بالا گرفته به طوري که حتي محسن هاشمي، رئيس شوراي شهر هم به آن نقد دارد و مي‌گويد سال آخر شوراي پنجم نبايد بگذاريم خطاها تکرار شود. البته هاشمي اين نقد را طبيعي مي‌داند و معتقد است رويکرد بايد اصلاح خطاها باشد.


> پيشنهاد ۳ عضو شورا براي جايگزيني با محسن هاشمي
به غير از هاشمي ساير اعضا هم به عملکرد هيئت رئيسه نقد دارند و اين سبب شده که حتي طي روزهاي گذشته رايزني‌ها براي معرفي کانديداي جديد رياست شوراي شهر تهران آغاز شود. شنيده‌ها حکايت از اين دارد که احمد مسجد جامعي، محمدجواد حق شناس و مرتضي الويري از جمله کساني هستند که توسط برخي از اعضا به عنوان کانديداي رياست شوراي شهر تهران مطرح شده‌اند.
محسن هاشمي، رئيس کنوني شوراي شهر هم اخيراً اعلام کرد که اگر اعضاي شورا درخواست کنند کانديدا مي‌شوند و ادب حکم مي‌کند خودش را براي کانديداتوري بدون درخواست اعضا معرفي نکند.
در جلسه اخير شوراي شهر هم بهاره آروين از سمت خود در شوراي شهر به عنوان عضو هيئت رئيسه کناره‌گيري کرد که اين موضوع نيز حکايت از اختلاف ميان اعضاي شورا دارد. سه شنبه هفته‌ گذشته هم صحن شوراي شهر برگزار نشد و به جاي آن اعضاي شوراي در جلسه‌اي مجازي که بيش از ۳ ساعت به طول انجاميد به موضوع انتخابات هيئت رئيسه شوراي شهر تهران پرداختند و پيشنهادهاي خود را خطاب به هيئت رئيسه فعلي شوراي شهر تهران
مطرح کردند.
از جمله منتقدان به هيئت رئيسه حجت نظري عضو کميسيون فرهنگي و اجتماعي شوراي شهر است که بارها حتي در صحن شورا و در حضور اهالي رسانه اعلام کرده که رئيس شورا شان شورا و اعضاي شوراي شهر را حفظ نمي‌کند. درباره برگزاري انتخابات سال چهارم شوراي پنجم شهر تهران به سراغ صدراعظم نوري، رئيس کميسيون سلامت شوراي شهر تهران رفتيم.
وي درباره اين موضوع گفت: ۳ نفري که در فضاي مجازي به عنوان کانديداي رئيس شوراي شهر معرفي شده‌اند مورد تاييد نيست و من خبري ندارم. جلسه هم انديشي نيز که اخيراً برگزار شده بخشي از آن به صورت حضوري و بخشي به صورت مجازي بود و به دليل اختلال در سيستم اينترنت ارتباط اعضاي شوراي شهر به راحتي برقرار نشد و بيشتر مبحث تشکيلات شورا و شهرداري مورد گفت‌وگو قرار گرفت.
> پيشنهاد نائب رئيسي شورا به صدراعظم نوري
نوري گفت: اينکه برخي از اعضاي شوراي شهر تمايل داشته باشند که کانديداي هيئت رئيسه شورا شوند به معناي اختلاف ميان اعضا نيست ولي به طور کلي اکثر اعضا اعتقاد به حفظ کليت موجود در شوراي شهر دارد. اين عضو شوراي شهر تهران در پاسخ به اين پرسش که آيا شما هم کانديداي هيئت رئيسه شورا شده‌ايد؟ گفت: هنوز کانديدا نشده‌ام ولي دوستان در شورا اصرار دارند که من کانديداي هيئت رئيسه شورا شوم که هنوز تصميم قطعي در اين زمينه نگرفته‌ام.
نوري در پاسخ به اين پرسش که آيا قرار است شما به جاي بهاره آروين، عضو هيئت رئيسه شوراي شهر شويد؟ اظهارداشت: خير دوستان پيشنهاد نايب رئيسي شوراي شهر را به من داده‌اند. اين عضو شوراي شهر تهران خاطرنشان کرد: يکشنبه هفته آينده پيش از برگزاري صحن شورا، جلسه هم انديشي اعضاي شوراي شهر درباره انتخابات هيئت رئيسه برگزار مي‌شود و تصميماتي در اين زمينه مطرح و اعضا نظراتشان را به صورت کامل بيان مي‌کنند.
زهرا نژاد بهرام عضو کنوني هيئت رئيسه شوراي شهر تهران نيز درباره اين موضوع گفت: محسن هاشمي به عنوان کانديداي رياست شورا، سيدابراهيم اميني به عنوان کانديداي نايب رئيس شورا، علي اعطا به عنوان کانديداي سخنگوي شوراي شهر و بنده به عنوان کانديداي منشي هيئت رئيسه شوراي شهر تهران آمادگي خود را براي انتخابات هيئت رئيسه شوراي شهر در سال چهارم اعلام کرده‌ايم. وي از بيان توضيحات بيشتر خودداري کرد و گفت: در مورد ساير اعضا و نظرشان اطلاع ندارم.
> بازار گمانه‌زني‌ها داغ شد
حالا کمتر از چند روز به برگزاري انتخابات هيئت رئيسه شوراي شهر تهران باقي‌مانده و بازار گمانه زني‌ها در مورد اين انتخابات داغ شده است. اکنون بايد منتظر ماند و ديد سکاندار شوراي شهر تهران در سال پر تلاطم اقتصادي و شرايط ناشي از کرونا چه کسي مي‌شود و رويکرد شورا در سال آخر فعاليت خود چگونه خواهد بود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar