نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
سیاسی

جهانگیری: سر تعظیم در برابر ‌ملت ‌فرو می‌آوریم

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
جهانگیری: سر تعظیم در برابر ‌ملت ‌فرو می‌آوریم

باشگاه خبرنگاران/ معاون اول رئيس جمهور گفت: دشمن در سال ۹۷ گمان مي‌کرد که با تحريم و جنگ اقتصادي کشور را به زانو در مي‌آورد، ولي با مديريت و توانمندي نقشه آن‌ها را نقش بر آب کرديم.
 
اسحاق جهانگيري، معاون اول رئيس جمهور در مراسم بهره برداري از مرحله دوم کارخانه فولادسازي کاوه جنوب کيش در بندرعباس گفت: به رغم اينکه تحريم ها، سختي‌هاي زيادي را براي مردم بوجود آورد، ولي ما از دل بحران‌ها فرصتي براي افزايش ظرفيت توليد و توان کشور به دست آورديم و چرخ اقتصاد کشور را چرخانديم.

جهانگيري گفت: در دوران کرونا نيز به رغم رشد منفي بسياري از کشور‌هاي دنيا، در حوزه صنعت کشور رشد دو و نيم درصدي را شاهد بوديم.

او افزود: آمريکايي‌ها گمان مي‌کردند که با تحريم نمي‌توانيم نفت و کالا‌هاي غير نفتي بفروشيم، اين در حالي است که در شرايط تحريم صادرات کشور ادامه دارد.

معاون اول رئيس جمهور گفت:تلاش مسئولان نيز بر صادرات مفيد متمرکز است، به اين شکل که ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد کشور بازگردد.

جهانگيري افزود: براي حمايت از توليد از سال ۹۷ تصميم گرفتيم تا کالا‌هاي وارداتي طبقه بندي شوند و ورود کالا‌هايي که در کشور توليد مي‌شوند، ممنوع اعلام شد.

او گفت: در سال جهش توليد براي رفع جدي موانع پيش روي توليد، کارگروه رفع موانع جهش توليد در کشور تشکيل شده و دو جلسه نيز تاکنون برگزار شده است.

جهانگيري به ضرورت سرمايه گذاري بخش خصوصي نيز اشاره کرد و گفت: براي رونق در اقتصاد کشور نيازمند سرمايه گذاري بخش خصوصي هستيم و بايد فضاي اطمينان بخش و مطمئني براي سرمايه گذاري بخش خصوصي مهيا کنيم.

او افزود: دشمنان بايد با زبان احترام با مردم ما سخن بگويند و تهديدات را برنمي تابيم.

معاون اول رئيس جمهور گفت: ما مي‌دانيم مردم چه سختي‌هايي تحمل کردند و گرفتار چه مشکلاتي شدند به اين مسئله واقفيم، ملت با نهايت سربلندي ايستادگي کرد و سر تعظيم در برابر اين ملت مقاوم فرو مي‌آوريم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar