نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
سیاسی

خاطره گویی فرزند کروبی از آیت‌ الله

منبع
اعتماد
بروزرسانی
خاطره گویی فرزند کروبی از آیت‌ الله

اعتماد/ فرزند مهدي کروبي گفت: وقتي شرايط حصر را در سال‌هاي اول براي مرحوم آيت‌الله ‌‌هاشمي‌رفسنجاني تعريف مي‌کردم، مرحوم‌ هاشمي هم گفتند که اين حَصر نيست و به مراتب از زندان بدتر است، چون در زندان فرد با يک جمعي معاشرت و زندگي مي‌کند.

فرزند شيخ مهدي کروبي گفت: شرايطي که در حصر براي محصورين در اين سال‌ها به وجود آمده است هيچ شباهتي به حصر ندارد و من خودم با فرزند مرحوم آيت‌الله منتظري که صحبت مي کردم، خود احمدآقا مي گفت: پدر من ۵ سال در حصر بود ولي شرايطي که آقايان کروبي و موسوي و خانم رهنورد دارند هيچ شباهتي به حصر ندارد، چون از روز اول همه اقوام مي‌توانستند به ديدن مرحوم منتظري بيايند. حتي در اين بين برخي از دوستان هم مي‌توانستند با ايشان ديدار کنند اما اين حصر (آقايان کروبي و موسوي و خانم رهنورد) کاملاً شبيه زندان است و از زندان هم بدتر است.

به دنبال انتشار گفت‌وگوي عبدالرضا داوري درباره شيخ مهدي کروبي که در آن ادعا کرده است که «آقاي کروبي سال‌ها است ديگر در حصر نيست.» حسين کروبي، با اشاره به شرايط کنوني حصر مهدي کروبي و اظهارات مشاور سابق محمود احمدي‌نژاد گفت: اولين نامه اي که آقاي کروبي از حصر نوشتند بعد از انتخاب رياست جمهوري سال ۹۲ بود که ايشان خطاب به آقاي روحاني، رئيس جمهوري دولت يازدهم نوشتند: «دادگاه علني من را پيگيري کنيد و از حاکميت بخواهيد تا دادگاه علني من را برگزار کند.»

اين در حالي است که آقاي داوري در همان ايام به دليل آنکه مي خواستند به نوعي خوش خدمتي خود را به حاکميت نشان دهند با انتساب اتهامي به آقاي کروبي از ايشان خواستند که درباره مذاکره با اسرائيلي‌ها در زمان جنگ به مردم توضيح بدهند! درست مانند همين اظهارات کذبي که بيان کرده اند که بايد ديد دنبال چه هستند که راجع به حصر اين موارد را مطرح کرده اند.

حسين کروبي تصريح کرد: آقاي کروبي تا شش ما پس از آغاز حصر از ملاقات با فرزندان و بستگان درجه يک محروم بودند و بعد از ۶ ماه هفته‌اي يک بار اجازه ديدار داشتندکه در همين ايام پيامي از آقاي کروبي منتشر شد که در پي آن نيروهاي امنيتي مجدداً ايشان را ممنوع‌الملاقات کردند.

وي ادامه داد: سال ۱۳۹۳ درحاليکه ۴ سال از حصر گذشته بود آقاي کروبي از منزل وزارت اطلاعات به منزل خود در جماران نقل مکان کردند که همين موضوع باعث شد تا قدري ملاقات‌ها منظم شود و هفته‌اي يک بار کل اعضاي خانواده مي توانستند جمع شوند و با آقاي کروبي ملاقات کنند.

فرزند مهدي کروبي خاطرنشان کرد: بعد از عمل قلب آقاي کروبي که ايشان به منزل منتقل شد گفتند که بچه‌ها مي توانند هر موقع خواستند با حاج آقا ديدار کنند که اين موضوع ادامه داشت تا اينکه بعد از بيانيه اي که آقاي کروبي در راربطه با سقوط هواپيماي اوکرايني منتشر کردند، باز گشايش‌ها و ديدار‌هايي که با برخي از دوستان و خانواده شهدا به صورت هفتگي صورت مي گرفت لغو شد.

تا اينکه مجدداً طي يک ماه اخير ماموران گفتند که حاج آقا مي تواند هفته‌اي يکبار با برخي از دوستانشان ديدار داشته باشند که اين ديدارها در دو مرحله با آقايان، عليخاني، جماراني، بجنوردي، دوستي، عباسي‌فر و در مرحله بعد با آقاي کرباسچي و قوچاني برگزار شد.

حسين کروبي خاطرنشان کرد: آقاي داوري تصور مي‌کند اگر کسي را در حَصر کردند بايد حتماً دست‌هاي او را آويزان کنند و روزي يک لقمه نان به او بدهند و بگويند که شما در حَصر هستي!

وي افزود: شرايطي که در حصر براي محصورين در اين سال‌ها به وجود آمده است هيچ شباهتي به حصر ندارد و من خودم با فرزند مرحوم آيت‌الله منتظري که صحبت مي کردم، خود احمدآقا مي گفت: پدر من ۵ سال در حصر بود ولي شرايطي که آقايان کروبي و موسوي و خانم رهنورد دارند هيچ شباهتي به حصر ندارد، چون از روز اول همه اقوام مي توانستند به ديدن مرحوم منتظري بيايند. حتي در اين بين برخي از دوستان هم مي‌توانستند با ايشان ديدار کنند اما اين حصر (آقايان کروبي و موسوي و خانم رهنورد) کاملاً شبيه زندان است و از زندان هم بدتر است.

حسين کروبي اظهار کرد: بنده وقتي شرايط حصر را در سال‌هاي اول براي مرحوم آيت‌الله ‌‌هاشمي‌رفسنجاني تعريف مي‌کردم، مرحوم‌ هاشمي هم دقيقاً عين جمله حاج احمدآقاي منتظري را به بنده گفتند که اين حَصر نيست و به مراتب از زندان بدتر است، چون در زندان فرد با يک جمعي معاشرت و زندگي مي کند. اما اينکه فردي را سال‌ها در يک آپارتمان زنداني کني آن شخص از صبح تا شب تنها زندگي کند اين نامش هر چه که هست، حَصر نيست.


فرزند مهدي کروبي با اشاره به آنچه درباره مخالفت محمود احمدي‌نژاد رئيس دولت نهم و دهم درخصوص حصر آقايان کروبي و موسوي و خانم رهنورد در رسانه‌ها مطرح مي شود هم گفت: حَصر اگر با مصوبه شوراي عالي امنيت ملي انجام شده باشد آقاي احمدي‌نژاد رئيس اين شورا بودند اما اگر ايشان مدعي است که با مصوبه شورايعالي امنيت ملي نبوده و از سوي مقامات عالي رتبه ديگر نظام صورت گرفته است، بنده هم دقيقاً از اين موضوع اطلاعي ندارم اما من هم شنيده‌ام که شوراي عالي امنيت ملي مصوبه خيلي محکمي در خصوص حصر محصورين ندارد. البته قابل ذکر است که بنده هم شنيده ام و در همين حد اطلاع دارم که بعد از قضاياي اعتراضات سال ۸۸ آقاي احمدي‌نژاد درباره موضوع رفع حصر دوبار به رهبري نامه نوشته‌اند و در خواست کردند که حصر پايان يابد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar