نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
سیاسی

روایت شیرین رهبر انقلاب از پیرمردی که خمپاره شلیک می کرد!

منبع
جماران
بروزرسانی
روایت شیرین رهبر انقلاب از پیرمردی که خمپاره شلیک می کرد!

جماران/ رهبر انقلاب در خاطراتي که از روزگار دفاع مقدس نقل مي کند، به پيرمرد هشتاد ساله اي اشاره دارد که خمپاره مي اندازد.

حضرت آيت الله خامنه اي، رهبر معظم انقلاب در بيانات خود در تاريخ بيست و ششم آبان ماه سال هزار و سيصد و شصت و شش به حضور يک پيرمرد روحاني در جبهه و اثر آن در روحيه جوانان اشاره کرده و مي گويد:

يک روحاني مسن و پيرمرد، اثرش از روحاني جوان بيشتر است. يکي از علماي محترم مشهد، از مسنّين علماي مشهد که حتما اغلب آقايان مي‌شناسند، آقاي حاج‌ ميرزا جواد‌آقاي تهراني، مردِ ملّا، پيرمردِ پشت‌خميده‌ي با‌ عصا، ايشان چند بار جبهه رفته.


يک‌بار ايشان از جبهه برگشتند آمدند تهران، مي‌رفتند مشهد، با بنده ملاقات کردند؛ خدمت امام رسيدند. به من گفتند که من وقتي رفتم جبهه، ديدم بچه‌ها من را به چشم يک پيرمرد نگاه مي‌کنند، گفتم نخير از من هم کار بر مي‌آيد. بعد به من گفتند که پس شما پاي خمپاره بياييد، آقاي آقا‌ميرزا جواد‌آقا را بردند پاي خمپاره. ايشان گلوله‌ي خمپاره را مي‌انداختند توي خمپاره و پرتاب مي‌شد و مي‌خورد به دشمن. خب خمپاره‌انداز، خوب است ديگر. خمپاره‌زني، يک کار رزمي، شما ببينيد چقدر در روحيه‌ي اين جوانها اثر مي‌کند، چه جاني به اينها مي‌دهد.

آن جواني که مي‌بيند اين پيرمرد ۸۰ ساله با محاسن سفيد، پشتِ خميده، عصا به‌ دست آمده پاي خمپاره ايستاده و خمپاره مي‌زند، اين جوان ديگر ممکن نيست که از مقابل دشمن برگردد عقب و احساس ترس بکند. آقاياني که بودند مي‌دانند ديگر، چون خمپاره صدا دارد و معمولاً آن کسي که خودش خمپاره را مي‌اندازد سرش را مي‌برد عقب و گوشها را مي‌ گيرد، ايشان مي‌ گفت خمپاره را که مي‌ زدم، براي اين‌که صداي خمپاره توي گوشم نپيچد، وقتي گلوله خمپاره مي‌ خواست بيرون بيايد فرياد مي‌ زدم الله‌ اکبر. منظره را مجسم کنيد يک پيرمردِ عالمِ محاسن‌ سفيدي، پاي خمپاره ايستاده هي خمپاره مي‌ زند، هي مي‌ گويد الله‌ اکبر.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد

instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره