خبرآنلاين/ مصطفي ميرسليم، سياستمدار اصولگرا گفت: بي اعتمادي مردم به اصلاح طلبان قطعي است ولي اين به مفهوم رغبت بي چون و چرا به سمت اصولگرايان نيست.

«بي اعتمادي مردم به اصلاح طلبان قطعي است ولي اين به مفهوم رغبت بي چون و چرا به سمت اصولگرايان نيست.» اين جمله‌اي است که مصطفي ميرسليم، سياستمدار اصولگرا مطرح مي‌کند، براساس اين نگاه هرچند اصولگرايان با پيروزي در انتخابات مجلس ۹۸، اميد زيادي براي ورود به پاستور در سال آينده دارند اما آنها هم نگران‌اند و دغدغه بزرگي چون وحدت دارند  اين وضعيت در حالي است که اصلاح‌طلبان نيز همچنان نگران ردصلاحيت‌هاي احتمالي و انتخابات غيررقابتي هستند. 

اصولگرايان وارد رقابت تخريبي با هم شده اند
مصطفي ميرسليم که خود در انتخابات مجلس، به عنوان نماينده مردم تهران انتخاب شده و به عنوان يک چهره حزبي در فرايند به وحدت رسيدن اصولگرايان حضور داشته، به خبرگزاري خبرآنلاين مي‌گويد:«اصولگرايان هر بار که رقيب ضعيف بوده يا در صحنه نبوده به رقابت درون جرياني رو آورده اند؛ به بياني ديگر، اين فرآيند شناخته شده‌اي است که هرگاه اقليت، ضعيف باشد بين اکثريت تفرقه مي‌افتد بنابراين از همين امروز شاهد بروز نوعي رقابت در ميان اصولگرايان هستيم، رقابتي که جنبه تخريبي آن غلبه دارد. البته در بسياري از اين رقابت‌ها متاسفانه  اصول زير پا گذاشته مي‌شود.»

در انتخابات قبلي رغبت مردم براي رأي دادن کاهش يافت
او در بخشي از گفتگوي عيدانه با خبرگزاري خبرآنلاين که در ايام نوروز منتشر مي شود، در پاسخ به اين سوال که در آستانه انتخابات ۱۴۰۰ و اولين انتخابات قرن جديد هستيم، جزو معدود انتخاباتي است که پيش بيني روند آن براي تحليلگران دشوار شده است، پيش بيني خود شما از اين انتخابات در بعد مشارکت از يک سو و جناح پيروز از سوي ديگر چيست؟ گفت: «در سوال شما دو نکته نهفته است: يکي درباره مشارکت عمومي و ديگري درباره نتايج انتخابات. اما مشارکت مردم دقيقا متناسب است با سرمايه اعتماد عمومي. به طور متوسط مشارکت مردم در جمهوري اسلامي در انتخابات بيش از ۶۰% بوده و اين رتبه خوبي در ميان مردم سالاري ها است ولي در انتخابات قبلي رغبت مردم براي حضور در پاي صندوقهاي راي با کاهش بي سابقه اي مواجه شد که ناشي از عملکرد ضعيف و فلاکت بار دولت است.»

اميدواريم غيرت انقلابي مردم بر لشگر يأس و حرمان غلبه کند
ميرسليم خاطرنشان کرد: از سال ۹۸ تا کنون روند عملکرد دولت تغييري نکرده است حتي با تشديد تورم و اوج گرفتن بي سابقه  گراني که به فلاکت دهک‌هاي اول جامعه منجر شده و عليرغم افزايش برنامه هاي تبليغي دولت در ماههاي اخير ، امکان دلسردي و بي رغبتي وجود دارد خصوصا با عملکرد غير مدبرانه اي که دولت در مورد بورس از خود نشان داد و فرصت بسيار خوبي را به تهديد تبديل کرد؛ مگر اين که غيرت انقلابي مردم بر لشگر يأس و حرمان غلبه کند.

احتمال موفقيت اصلاح‌طلبان در انتخابات آينده اندک است اما...
اين چهره سياسي اصولگرا ادامه داد: اما نکته دوم که به پيش بيني جناح پيروز برمي گردد: در حال حاضر زمام دولت در اختيار اصلاح طلبان است و عملکرد نامناسب دولت به حيثيت آنها لطمه زيادي زده است و شاهد آن، مطالبات فراواني است که مردم از روي استيصال براي نمايندگانشان، تقريبا بدون استثنا، مطرح مي کنند؛ بنابراين احتمال موفقيت اصلاح‌طلبان اندک است مگر اين که تفرقه و تشتت شديد در بين اصولگرايان رخ بدهد. درصورتي که اصولگرايان اتحاد خود را حفظ کنند پيروزي شان قطعي است.

بي اعتمادي به اصلاح طلبان قطعي است
عضو شوراي مرکزي حزب موتلفه در پاسخ به اين سوال که آيا مي‌توان پيروزي در انتخابات مجلس را مبناي پيروزي در ۱۴۰۰ گرفت يا خوش خيالي سياسي است؟ عنوان کرد: البته هر انتخاباتي ويژگيهاي خود را دارد و نمي توان نتايج يک انتخابات را به ديگر انتخابات تعميم داد ولي يادآوري مي کنم شرايطي که موجب پيروزي اصولگرايان در انتخابات مجلس يازدهم شد، به صورت حادتري در سال جاري به ضرر اصلاح طلبان ادامه يافته است، بنابر اين بي اعتمادي به اصلاح طلبان قطعي است ولي اين به مفهوم رغبت بي چون و چرا به سمت اصولگرايان نيست.

از آمريکا خيري به ما نمي رسد
ميرسليم در پاسخ به اين سوال که در دو انتخابات قبل شعارها و وعده هاي ديپلماتيک، رأي آوري بيشتري داشت با توجه به شرايط ايران در فضاي جهاني و وضعيت اقتصادي که کشور درگير آن است فکر مي‌کنيد در انتخابات پيش رو برگ برنده شعارهاي ديپلماتيک است يا شعارهاي اقتصادي؟، اظهار کرد: برگ برنده در اختيار کساني است که با علم و اشراف کامل بر مصيبت‌هايي که به مردم وارد شده و علل حقيقي آن، شعارهاي اصولي سر دهند و در عمل پايبندي بدان داشته باشند. امروز نبايد دشمنان ما بتوانند با گزک گرفتن از ما، بر ما سوار شوند. هرکس تصور کند از آمريکا خيري مي تواند به جمهوري اسلامي برسد جز حسرت چيزي نصيبش نخواهد شد و بعلاوه فرصتهاي طلايي پيشرفت را بر باد خواهد داد و مردم شريف ما را ذليل خواهد کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar