مهر/ فرمانده تيپ ۵۵ هوابرد نيروي زميني ارتش گفت: تيپ ۵۵ هوابرد در توليد چترهاي اتوماتيک و سقوط آزاد به خودکفايي کامل رسيده است.

سرهنگ جابر آباد زردشتي فرمانده تيپ ۵۵ هوابرد نيروي زميني ارتش، گفت: تيپ ۵۵ هوابرد شيراز با تقديم شهداي بسيار زيادي در زمان هشت سال دفاع مقدس يکي از سردمداران جبهه‌هاي حق عليه باطل بود که بالغ بر ۸۶۰ بار جابجايي در مناطق عملياتي را داشته و با سابقه درخشان در جنگ تحميلي، نقش تاثيرگذاري در پيروزي‌هاي ارتش در عمليات‌ها را داشت.

وي تاکيد کرد: هم اکنون نيز تيپ ۵۵ هوابرد شيراز يکي از آماده‌ترين، به‌روزترين و توانمندترين تيپ‌هاي نيروي زميني ارتش است که براي هر ماموريتي در زمان و مکان‌هاي مختلف آمادگي کامل خود را اعلام مي‌کند.

فرمانده تيپ ۵۵ هوابرد نزاجا درباره توليدات چتر و تجهيزات پروازي در تيپ ۵۵ هوابرد تصريح کرد: تيپ ۵۵ هوابرد در توليد چترهاي اتوماتيک و سقوط آزاد به خودکفايي کامل رسيده است و يکي از مهم‌ترين و استراتژيکي‌ترين فعاليت‌هايي که در اين تيپ انجام مي‌شود، توليد صفر تا صد چترهاي اتوماتيک و سقوط آزاد است که با بهترين چترهاي خارجي رقابت مي‌کنند و از بسياري از چترهاي خارجي عملکرد بهتري دارند.

سرهنگ آباد زردشتي افزود: توليد چترهاي اتوماتيک تي ۱۰ به توليد انبوه رسيدند و با توانمندي متخصصين در حال حاضر شروع به توليد چترهاي تي ۱۱ مکعبي را در دستور کار خود قرار داد که قطعاً با آزمايش‌هايي که تا کنون انجام شد در آينده‌ي نزديک خبرهاي خوبي را در اين حوزه و دستاورد جديد خواهيم شنيد.

وي با اشاره به مسابقات اخير سقوط آزاد نيروهاي مسلح، اظهار داشت: در مسابقات اخير سقوط آزاد که در سطح نيروهاي مسلح برگزار شد شش نفر از منتخبين از کارکنان تيپ ۵۵ بودند که با چترهاي توليد داخلي در مسابقه شرکت کردند و توانستند کيفيت توليدات اين تيپ را به رخ جهانيان بکشند.

فرمانده تيپ ۵۵ هوابرد نزاجا درباره دوره‌هاي آموزشي تيپ ۵۵ هوابرد گفت: از مهم‌ترين دوره‌هاي آموزشي در حال برگزاري در تيپ ۵۵ هوابرد؛ دوره‌هاي چتربازي است که به عنوان اولين دوره الزامي براي کارکنان تيپ ۵۵ هوابرد محسوب مي‌شود. افزون بر آن دوره مربي‌گري چتربازي نيز مختص کارکنان با توان ذهني، روحي و جسمي بالا بوده که پس از گذراندن تست‌هاي مختلف در آن شرکت مي‌کنند. همچنين دوره سقوط آزاد نيز براي پرسنل نخبه و دوره خاص آمادها و بارريزهاي هوايي که انحصارا توسط تيپ ۵۵ هوابرد و با کمک نيروي هوايي صورت مي‌پذيرد از ديگر دوره‌هاي آموزشي مهم اين تيپ مي‌باشد.

سرهنگ آباد زردشتي درباره آموزش‌هاي چند مهارتي در تيپ ۵۵ هوابرد گفت: کليه پرسنل تيپ ۵۵ هوابرد با هر رسته و جايگاهي آموزش‌هاي همگاني روش‌هاي استفاده از کليه سلاح‌ها و ادوات جنگي را مي‌گذرانند و تمامي پرسنل چترباز اين تيپ نيز به ماشين‌هاي جنگي تخصص کامل دارند تا در عمليات‌هاي مختلف پس از فرود بتوانند ماموريت خود را به انجام برسانند.

وي با اشاره به آتش‌سوزي‌هاي اخير در جنگل‌هاي استان فارس گفت: تيپ ۵۵ هوابرد در تمامي بلاياي طبيعي و اتفاقات نابهنگام طبيعي در کنار مردم بوده و از هيچ کمکي در اين راه دريغ نخواهد کرد، در روزها و هفته‌هاي گذشته ۲۰۰ نفر از کارکنان خدوم تيپ ۵۵ هوابرد در قالب گردان بليات موفق به مهار آتش در کوه‌هاي دراک استان فارس شدند، سه گردان نيز به جنگل‌هاي ارسنجان اعزام شدند که آنان نيز با موفقيت آتش را مهار کردند.

فرمانده تيپ ۵۵ هوابرد نزاجا تاکيد کرد: تيپ ۵۵ هوابرد يک يگان زنده و با روحيه در نيروي زميني است که آماده هر ماموريت و کمکي به مردم عزيز ايران مي‌باشد، به طوري که مردم استان فارس احساس نزديکي و محبّت زيادي نسبت به سربازان و کارکنان تيپ ۵۵ هوابرد داشته و دارند، اميداواريم در آينده نيز به لطف خداوند متعال، بهتر از گذشته ادامه دهنده اين راه پر افتخار باشيم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar