فارس/ يک وبگاه نظامي رژيم صهيونيستي نوشت، مين روب جديد ساخت ايران براي ماموريت‌هاي اطلاعاتي و اهداف ضربتي نيز استفاده مي‌شود و تل آويو بايد متوجه تهديد از اين ناحيه باشد.

ساخت يک مين روب زير آبي از سوي متخصصان ايران رسانه‌هاي نزديک به وزارت جنگ رژيم صهيونيستي را به تحليل در اين زمينه واداشت.
وبگاه «اسرائيل ديفنس» وابسته به وزارت جنگ رژيم صهيونيستي  نوشت، ايران اخيراً در مراسم راه اندازي يک کشتي، يکي از کشتي‌هاي مين روب ساخت خود را در عرشه يک کشتي مين روب به نمايش گذاشت که جمله «ساخت ايران» بر بدنه آن به چشم مي‌خورد.

اين وسيله نقليه خودکار زير آبي بسيار شبيه به «پلوتو پلاس» است که توسط يک شرکت ايتاليايي توليد مي‌شود. پلوتو که براي پاکسازي مين‌هاي دريايي ساخته شده است، قادر است مين‌هاي شناور يا مين‌هاي کف اقيانوس را پيدا و خنثي کند.

بر اساس اين گزارش، اين وسيله نقليه زيرآبي در دهه هشتاد ميلادي ساخته شد و تاکنون بيش از 150 دستگاه از آنها ساخته شده اند. پلوتو در حال حاضر در نروژ، مصر، ويتنام، اسپانيا و ايتاليا مستقر شده است. اين وسيله نقليه مي تواند در حداکثر عمق 400 متري و حدود 2 ساعت به طور مداوم کار کند.

اسرائيل ديفنس  با اشاره به موفقيت حماس در ساخت زيردريايي هاي بدون سرنشين نوشت که اين دستگاه بدون سرنشين زير آبي ساخت ايران براي ماموريت هاي جمع آوري اطلاعات، اهداف ضربتي و پاکسازي مين استفاده مي‌شود و مورد توجه ايران قرار دارد.

اين رسانه در خاتمه نوشت که وسايل نقليه زير آبي تهديدي روزافزون براي کشتي‌ها و همچنين زيرساخت هاي مهم  همچون سکوهاي گازي در دريا مبدل شده اند و نيروي دريايي اسرائيل و وزارت جنگ بايد فناوري‌هايي را براي شناسايي و خنثي سازي اين وسيله نقليه توسعه دهند.

 مين روب «شاهين» با طول 33 متر و عرض 11 متر با نظارت نيروي دريايي ارتش و توسط متخصصين جوان صنايع دريايي وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح ساخته شده است و با توجه به بهرمندي اين شناور بومي از فناوري روز دنيا، رديابي و خنثي نمودن انواع مينهاي دريايي از قابليت‌هاي مين روب شاهين است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar