مهر/ وزير دفاع با بيان اينکه قدرت‌هاي پوشالي محکوم به شکست هستند، گفت: آمريکايي‌ها مجبور شدند با ضعف و خفت افغانستان را ترک کنند.

امير سرتيپ محمدرضا آشتياني روز شنبه در حاشيه آيين افتتاح سومين نمايشگاه بين المللي صلح و دفاع ارتش جمهوري اسلامي که در دافوس آجا برگزار شد، اظهار داشت: جوامع بشري در طول تاريخ همواره با دو نگاه به قدرت مواجه بوده است.
وي افزود: يک قدرت متکي به خداوند تعالي تبارک و انبيا الهي است اين قدرت منبع الهي دارد واقعي است و در مسير حقانيت محقق مي شود. اما در مقابل قدرت ديگري نيز وجود دارد که در طول تاريخ بشر با آن مواجه بوده که آن قدرتي است که متکي به شيطان و قدرت پوشالي و ابزار و ادوات دنيايي است.
امير آشتياني با تاکيد بر اينکه قدرت‌هاي پوشالي در طول تاريخ همواره محکوم به شکست بوده‌اند، افزود: همانطور که امروز مي‌بينيد آمريکايي‌ها که داعيه قدرت و برتري طلبي در سطح جهان دارند چه روندي را در منطقه دنبال مي‌کنند. اينها مجبور شدند با ضعف و خفت افغانستان را ترک کنند و مردم افغانستان نيز غير از بدبختي و فلاکت و نکبت و خونريزي در کشورشان چيزي از آمريکايي‌ها شاهد نبودند؛ هر اتفاقي که هم اکنون به واسطه آمريکايي‌ها و ايادي شان در سطح منطقه رخ مي دهد محکوم به شکست است. و قدرتي که متکي به خداست همواره در تمامي معادلات با اقتدار و پيروزي همراه است.
وي گفت : ما در وزارت دفاع به دنبال قدرت آفريني هستيم ما در حوزه‌هاي آمادگي نيروهاي مسلح نقش‌آفريني مي‌کنيم. در سناريو سازي‌هايي که در آينده بايد دنبال شود و همين طور در افزايش قدرت منطقه‌اي نظام مقدس جمهوري اسلامي نقش آفريني مي‌کنيم که بخشي به صنعت دفاعي و بخشي به نيروي انساني کارآمد و آماده برمي‌گردد.
وزير دفاع خاطرنشان کرد: در مجموع وزارت دفاع همدلي و انسجام بين نيروهاي مسلح اعم از ارتش، سپاه، نيروي انتظامي و ستاد کل نيروهاي مسلح برقرار است انشالله قادر خواهيم بود در مسير ارتقاي توان رزمي بصورت جهشي حرکت کرده و گام‌هاي بلندي برداريم.
وي در پاسخ به سوالي درباره ديدارهايي که مدت تصدي در وزارت دفاع با ساير فرماندهان نيروهاي مسلح داشت، گفت: مهمترين موضوعي که در اين ديدارها مطرح شد حرکت رو به رشد در راستاي همدلي و ارتقاي توان رزم و کمک به وزارت دفاع بود که ما نيز تلاش مي‌کنيم تا روند رو به رشد نيروهاي مسلح دنبال شود.

وزير دفاع با تاکيد بر اينکه مهمترين رسالت وزارت دفاع پشتيباني از نيروهاي مسلح است، تصريح کرد: همچنين وزارت دفاع نيز ضمن کمک در حوزه دفاع و ديپلماسي دفاعي، در حوزه پشتيباني هاي تجهيزاتي و تسليحاتي و توسعه توانمندي دفاعي کشور گام برمي دارد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar