ایسنا/ استاد جامعه شناسی دانشگاه تهران گفت: اکثریت جامعه  ایران دنبال اصلاح وضع موجود بوده و با رادیکال هایی که به دنبال فروپاشی هستند،‌همراهی ندارند.

تقی آزاد ارمکی در گفت‌وگو با ایسنا درباره دلیل خوشحالی عده ای از باخت تیم ملی فوتبال کشورمان اظهار کرد: براساس پژوهش های جامعه شناسی انجام شده، 65 درصد جامعه منتقد وضع موجود بوده و دنبال راهکارهای اصلاح طلبانه هستند. حدود 20 درصد منتقد معترض بوده و دنبال فروپاشی هستند. 15 درصد نیز مدافع وضع موجود هستند. 
وی افزود: یک تحلیل این است که آن ها رویکرد ضد ایرانی و ضد جمهوری اسلامی دارند و با هر چه به نظام تعلق دارد مقابله می کنند اکنون فوتبال را نماد نظام در نظر گرفته و بابت این باخت خوشحال هستند چون آن را شکست نظام می دانند. اگر آن ها در گذشته از بُرد در مسابقات ورزشی یا قرارداد برجام خوشحال می شدند الان دیگر چنین احساسی نداشته و به دلیل ضدیت با جمهوری اسلامی با این مسائل نیز همراهی نمی کنند.
این استاد دانشگاه همچنین بیان کرد:  اکثریت جامعه ما با اینکه اعتراض نسبت به وضع موجود معترض هستند اما از باخت تیم ملی خوشحال نمی شوند آن ها به دنبال اصلاح وضعیت هستند و نگاه اصلاح طلبانه دارند و در اینجاست که راه آن ها از رادیکال هایی که به دنبال فروپاشی هستند جدا می شود.
آزادارمکی در پایان تصریح کرد: بنابراین می توان گفت رادیکال ها که دنبال فروپاشی هستند از باخت تیم ملی خوشحال شده اما اکثریت جامعه چنین حسی ندارند زیرا دنبال اصلاح وضعیت موجود هستند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar