ايسنا/ نتايج يک مطالعه نشان مي‌دهد که بيماري کوويد-۱۹ مشکلات قلبي را در بيماران بستري شده در بيمارستان تشديد مي‌کند.

در اين بررسي آمده است: بيماري کوويد-۱۹ موجب بروز انواع مختلفي از بيماري هاي قلبي از ضربان نامنظم قلب گرفته تا احساس درد در قفسه سينه مي‌شود و بيماري‌هاي قلبي-عروقي که بيمار در گذشته به آن دچار بوده است را تشديد مي‌کند.

پزشکان اظهار داشتند: بيش از ۱۴ درصد از بيماران مبتلا به کوويد-۱۹ که در بيمارستان بستري شده اند به دليل اين بيماري دچار مشکلات قلبي شده اند. همچنين نزديک به ۱۳ درصد از تمامي افراد پذيرش شده در بيمارستان پيش از اين سابقه ابتلا به بيماري‌هاي قلبي داشته‌اند.

آمارها نشان مي‌دهد تقريبا ۱۰ درصد از افرادي که سابقه ابتلا به بيماري‌هاي قلبي داشته اند يا پس از ابتلا به بيماري کوويد-۱۹ دچار مشکلات قلبي شده اند، جان خود را از دست داده‌اند.

محققان ايتاليايي اظهار داشتند: در بررسي‌هاي خود دريافتيم سابقه ابتلا به بيماريهاي قلبي-عروقي و ابتلا به اين بيماري‌ها با ميزان مرگ و مير در بيماران مبتلا به کوويد-۱۹ ارتباط دارد.

يافته‌هاي بدست آمده بر اساس تحليل ۲۱ مطالعه است که در آنها بيش از ۷۷ هزار و ۳۰۰ بيمار مبتلا به کوويد-۱۹ که در بيمارستان‌هاي آمريکا، آسيا و اروپا بستري شده بودند، مشارکت داشتند. اين يافته‌ها نشان مي‌دهد افراد مبتلا به بيماري‌هاي قلبي در معرض خطر فزاينده پيامدهاي ناشي از کروناويروس جديد و آسيب ديدن قلب هستند.

 به گفته محققان، اگرچه اکثريت بيماران مبتلا به کوويد-۱۹ دچار علائم خفيف بيماري مي‌شوند اما ميانسالان و افراد مبتلا به بيماري‌هاي زمينه اي از قبيل بيماري قلبي، بيماري مزمن ريوي يا ديابت در معرض پيامدهاي شديد اين ويروس هستند.
 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar