مهر/ محققان سنگاپوري شاخه اي از ويروس کرونا کشف کرده اند که بخشي از ژنوم آن حذف شده و در نتيجه واکنش ايمني قدرتمندتر بدن انسان را در پي دارد.
 طبق پژوهشي که در نشريه پزشکي لنست منتشر شده، محققان در سنگاپور يک شاخه جديد از ويروس کرونا کشف کردند که به عفونت کمتري منجر مي‌شود.

اين تحقيق نشان داد بيماران کوويد ۱۹ که به شاخه جديد ويروس SARS-CoV-۲ مبتلا شده‌اند، علائم کلينيک بهتري داشتند به عنوان مثال کاهش سطح اکسيژن خود در اين افراد کمتر بود و همچنين عده کمتري از آنها نيازمند مراقبت در بخش ويژه بودند. همچنين اين تحقيق حاکي از آن بود که بخش زيادي از ژنوم شاخه مذکور حذف شده و در نتيجه واکنش ايمني قدرتمندتر بدن انسان را در پي دارد.

محققان انستيتوهاي مختلف سنگاپوري از جمله مرکز ملي بيماري‌هاي عفوني، دانشکده پزشکيDuke-NUS و آژانس علم، فناوري و تحقيق در اين پژوهش همکاري کردند.

گاوين اسميت از دانشکده پزشکيDuke-NUS در اين باره مي‌گويد: اين مطالعات شواهد متقاعده کننده‌اي فراهم مي‌کنند که تغيير ژنتيکي رصد شده در ويروس کرونا روي شدت بيماري در افراد تاثير گذاشته است.

اين شاخه از ويروس که احتمالاً از ايالت ووهان چين سرچشمه گرفته، در يک خوشه از عفونت‌ها رصد شد که بين ژانويه تا مارس ۲۰۲۰ ميلادي اتفاق افتاده بود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar